ایسنا

حذف ناگهانی گلخندان از بازی‌های آسیایی!

حذف ناگهانی گلخندان از بازی‌های آسیایی!

مربی تیم ملی تپانچه می‌گوید وحید گلخندان با وجودی که در انتخابی‌ها اول می‌شود در مسابقات بین‌المللی بدترین نتیجه را می‌گیرد.

به گزارش ایسنا، تیم ملی تیراندازی با ۱۶ نفر عازم بازی‌های آسیایی شد. وحید گلخندان با وجودی که در لیست اعزامی‌ها بود به این مسابقات اعزام نشد.

مربی تیم ملی می‌گوید علت حذف شدن گلخندان از بازی‌های آسیایی که نفر اول رنکینگ ایران است حضور جواد فروغی نفر چهارم رنکینگ ایران است. جواد فروغی پرچم‌دار کاروان ایران است که پیش از این قرار بود در ماده میکس تیر بزند اما با عدم موافقت میزبان، در انفرادی به جای گلخندان تیر خواهد زد.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

احمد ظفرجفرزاده در گفت و گو با ایسنا، در خصوص حذف ناگهانی وحید گلخندان از بازی‌های آسیایی هانگژو اظهار کرد: کمیته ملی المپیک با اعزام ۴ نفر از تیراندازان در ماده تپانچه بادی موافقت کرده بود و مشکلی نداشتیم. متاسفانه بر خلاف ادوار گذشته، میزبان‌ مسابقات اعلام کرده فردی می‌تواند در ماده میکس شرکت کند که در انفرادی تیر زده باشد.

سرمربی تیم ملی تپانچه افزود: ما فروغی را برای ماده میکس گذاشته بودیم. متاسفانه نتوانستیم میزبان مسابقات را مجاب کنیم، بنابراین مجبور به حذف یک نفر بودیم.

جعفرزاده افزود: وقتی که نتایج مسابقات خارج از کشور را بررسی کردیم به این نتیجه رسیدیم که نتایج آقای گلخندان نسبت به سایر ورزشکاران ضعیف‌تر بوده است. گلخندان علی‌رغم اینکه در ایران اول می‌شود در مسابقات بین‌المللی نتایج خوبی نمی‌گیرد. حداقل در این ۹ ماهی که من بودم در دو مسابقه بین‌المللی ضعیف‌تر ظاهر شده بود. در مسابقات گذشته هم این سابقه را داشته است.

وی گفت: با همه اینها به این نتیجه رسیدیم که به چین برویم و میزبان را راضی کنیم تا گلخندان هم به هانگژو بیاید. به چین که رسیدیم از همان لحظه اول هم کار خود را شروع کردیم اما میزبان به هیچ عنوان زیر بار نرفت و مجبور شدیم گلخندان را خط بزنیم.

وی گفت: این اتفاق بایستی برای آقای گلخندان درس ورزشی خوبی باشد که اگر می‌خواهد در کورس مسابقات باقی بماند توجه بیشتری داشته باشد. در هر صورت در نهایت صداقت، شرافت و انسانیت کار انجام شد و آقای گلخندان بایستی از این اتفاق درس بزرگی بگیرد. امیدوارم این اتفاق خوبی برای گلخندان باشد.

جعفرزاده افزود: من گلخندان را دوست دارم و او فوق‌العاده می‌تواند عالی باشد اما باید با خود بیندیشد که چه برنامه‌ای دارد. اگر می‌خواهد قهرمان باشد باید جاده قهرمانی جهان را طی کند. خود او درخواست داد که من مربی شوم و همان اول به او گفتم شاید بیایم اولین نفری باشم که خط می‌خورد. ما به کسی آوانس نمی‌دهیم. به او فرصت دادیم و در حضور من او را به دو مسابقه برده‌ایم و در هر دو هم ضعیف‌ترین فرد تیم بوده است.

وی در پاسخ به این سوال که مگر ملاک مسابقه انتخابی و رنکینگ نیست گفت: مربی که تنها این موضوع را ملاک قرار نمی‌دهد. شایستگی ورزشکار برای رقابت با رقبای بین‌المللی نیز ملاک قرار می‌گیرد. غیر از این نمی‌توان در ورزش تفکر کرد. مثلا اگر یک وزنه‌بردار در انتخابی رکورد جهان را بزند اما در مسابقه بین‌المللی ضعیف‌ترین رکورد را نشان بدهد و نتواند خود را مدیریت کند شایسته نیست که این همه برایش هزینه شود. بارها به گلخندان گفته‌ام و تصویر یک رقابت بزرگ را برایش فراهم کردیم اما او شوخی می‌گیرد. قانون عوض شده و اجازه ندادند دو نفر را داشته باشیم. من عمدا نفر اول را خط زدم چون اثبات کرده نمی‌تواند خود را درست نشان دهد. به اندازه کافی به او فرصت داده شده است.

مربی تیم ملی تپانچه در خصوص جواد فروغی نیز گفت: فروغی دارنده مدال طلای المپیک است من در نشست خبری هم اعلام کردم شاید این بازی‌های آسیایی آخرین امتیازی باشد که به او داده می‌شود. قرار نداریم که یک نفر که رو به ضعف می‌رود را دائم حمایت کنیم. فروغی هم باید بداند که بالاخره حدی احترام به واسطه طلای المپیک برای او قائل می‌شوند و این ارفاق را به او می‌کنند که خود را نشان دهد. اگر موفق نشود بعید می‌دانم اصحاب رسانه، ورزشکاران و ملت ایران راضی باشند که هزینه بیشتری برای او انجام شود. اگر خوب ظاهر نشود آنقدر اعتقاد دارم که نباید بیت‌المال بیشتر از این خرج او شود. آرزو می‌کنم فروغی نتیجه خوبی بگیرد. اگر نتیجه‌ای که تیراندازی لیاقتش را دارد کسب نشود تجدید نظر می‌کنیم تا دوباره به اوج قدرت در جهان برگردیم.

وی گفت: همیشه کشتی ایران سرآمد جهان است اما آیا همیشه قهرمان می‌شود. اگر شکست بخورند برنامه‌ریزی می‌کنند و ضعف‌ها را برطرف می‌کنند تا تکرار نشود. در ورزش کشور زیاد داریم ورزشکارانی که خوب عمل نکردند و اعزام نشدند.

انتهای پیام