برنا

کاهش ۵۰۰ تومانی قیمت دلار/ دلار ۴۸۸۰۰ تومانی هم مشتری ندارد

کاهش ۵۰۰ تومانی قیمت دلار/ دلار ۴۸۸۰۰ تومانی هم مشتری ندارد

قیمت دلار از عصر روز گذشته تا صبح امروز ۵۰۰ تومان کاهش قیمت داشته و عملا دلار ۴۸۸۰۰ تومانی روی دست دلالان باد کرده است.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری برنا، دلار امروز (۲۸ شهریور) تا لحظه نگارش این خبر در بازار فردوسی و سبزه میدان با کاهش ۵۰۰ تومانی مواجه شده و رو به کاهش است.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

عصر روز گذشته دلار تا ۴۹۳۰۰ تومان کاهش یافت اما بازار ارز در امروز تا ظهر روند کاهشی خود را ادامه داده و تا ۴۸۸۰۰ هم نرخ خورد.

فعالان بازار ارز معتقدند که بازار ارز در روزهای آینده روند کاهشی خود را ادامه می دهد و احتمالا تا پایان هفته به کانال ۴۷ هزار تومانی وارد می شود.

بعد از آزادسازی ۵.۵ میلیارد دلار بلوکه شده ایران در کره جنوبی و واریز آن به حساب های ۶ بانک کشورمان در قطر روند قیمت ارز در بازارهای داخلی کاهشی شده است.

کاهش ۵۰۰ تومانی قیمت دلار/ دلار ۴۸۸۰۰ تومانی هم مشتری ندارد

وضعیت بازار سکه هم از بازار ارز تبعیت کرده و قیمت سکه هم کاهشی شده و وارد کانال 27 میلیونی شده است. این روزها در معاملات پشت‌خطی هم کمتر کسی نسبت به خرید سکه اقدام می کند.

تحلیل‌گران بازار سکه معتقدند در حال حاضر محدوده ۲۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان مرز حمایتی سکه است که در صورتی که از دست برود فشار فروش در بازار زیاد خواهد شد.

از طرف دیگر مرز مقاومتی ۲۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان برای سکه بازان مهم است. به باور آنها اگر سکه بالای این محدوده تثبیت دهد، احتمال اینکه خریداران به بازار برگردند وجود دارد.

ارزش ذاتی سکه ۲۲ میلیون و ۴۷۲ هزار تومان است که با قیمت نقدی ۵ میلیون و 600 هزار تومان فاصله دارد.

به گزارش برنا، با افزایش تحرکات دیپلماتیک کشور، معامله گران منتظر هستند تا اخبار مربوط به سفر رئیس جمهور را ارزیابی کنند.

مورد بعدی هم که باعث افت دلار در این روزها شده، افزایش قیمت جهانی نفت است. پیش‌بینی نفت صد دلاری بر سر زبان‌ها افتاده است. اتفاقی که در صورت تحقق چشم‌انداز درآمد‌های ارزی ایران را افزایش می‌دهد و باعث افزایش قدرت بازارساز برای کنترل دلار خواهد شد.

کاهش ۵۰۰ تومانی قیمت دلار/ دلار ۴۸۸۰۰ تومانی هم مشتری ندارد

به همین دلیل، معامله‌گران از موقعیت خرید خود در شرایطی که ریسک‌های دیگری نیز برای خریداران وجود دارد، عقب‌نشینی کردند و قیمت دلار در آخرین هفته تابستان کاهش یافت.

انتهای پیام/