برنا

گودرزی: ۱۴۰۰ واحد مشاور املاک بدون پروانه در تهران شناسایی شد

گودرزی: ۱۴۰۰ واحد مشاور املاک بدون پروانه در تهران شناسایی شد

رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران گفت: ۱۴۰۰ واحد مشاور املاک در تهران از طریق بازرسان مشاوران املاک در تهران شناسایی و به اتاق اصناف معرفی شدند.

به گزارش خبرگزاری برنا، کیانوش گودرزی رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران گفت: در حال حاضر ۱۱ هزار واحد صنفی مشاور املاک دارای پروانه هستند که به صورت قانونی فعالیت می‌کنند.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

وی ادامه داد: از ابتدای امسال تا به امروز ۱۵۰ بازرس اقدام به شناسایی واحد‌های بدون پروانه کرده اند که در نتیجه بازرسی آن‌ها ۱۴۰۰ واحد بدون پروانه و غیر قانونی شناسایی و به اتاق اصناف معرفی شدند و پلمب آن‌ها در دستور کار قرار گرفت.

به گفته رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران این شرایط همچنان ادامه دارد و ما در حال اجرای طرح ساماندهی و قانون مداری برای مشاورین املاک هستیم.

گودرزی با اشاره به اینکه مشاوران املاک از سالیان گذشته یک درصد حق کمیسیون می‌گرفتند و باعث گرانی مسکن نیز نمی‌شدند افزود: اما از زمانیکه پلتفرم‌های فضای مجازی راه اندازی شد افراد ملک خود را با هر قیمتی که می‌خواهند عرضه می‌کنند و باعث مشکلات گرانی مسکن شده و کار مشاورین املاک را هم سخت کرده اند و مشاوران املاک هم مقصر شناخته می‌شوند.

انتهای پیام/