خبرگزاری فارس

آقامیری:اقدامات کم نظیری در مراسم اربعین شکل گرفت

آقامیری:اقدامات کم نظیری در مراسم اربعین شکل گرفت

عضو شورای شهر تهران گفت: اقدامات کم نظیری در مراسم اربعین شکل گرفته است به گونه‌ای که چهار میلیون نفر از هموطنان طی ۱۰ روز از کشور خارج و مجددا بدون مشکل بازگشتند که این اتفاق بزرگی است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، اعضای شورای شهر تهران پس از استماع گزارش معاون شهردار تهران در خصوص اقدامات قرارگاه اربعین شهرداری تهران نظرات خود را بیان کردند.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

محمد آقامیری عضو شورای شهر تهران گفت: اقدامات کم نظیری در مراسم اربعین شکل گرفته است به گونه‌ای که چهار میلیون نفر از هموطنان طی ۱۰ روز از کشور خارج و مجددا بدون مشکلی بازگشتند که این اتفاق بزرگی است.

وی ادامه داد: شهرداری منطقه ۱۳ موکب تخصصی کودک و نوجوان ایجاد کرده بود، همچنین یک شهربازی در طول مسیر راهپیمایی ایجاد شده بود که لازم است با توجه به خانوادگی شدن راهپیمایی اربعین با حضور خیرین از این نوع شهربازی‌ها در طول مسیر ایجاد شود تا خاطره خوبی برای کودکان و نوجوانان شکل گیرد.

سوده نجفی عضو شورای شهر تهران هم گفت: نقش بانوان در اربعین حسینی پررنگ‌تر دیده شد که در همین راستا موکب زینبیون شکل گرفت، البته امیدوارم خدمات رسانی تجمیع شود و شاهد موازی کاری نباشیم و بودجه‌ای که در شورا برای اربعین مصوب می‌شود بسیار ناچیز است و امیدواریم بتوانیم در سال آینده بودجه بیشتری تصویب کنیم. هر چند که این وظیفه اصلی شهرداری تهران نیست؛ اما باید در این حماسه تمدن ساز وارد شویم و می‌توانیم از توان خیرین بیشتر استفاده کنیم.

همچنین نرگس معدنی‌پور عضو شورای شهر تهران گفت: با توجه به تقسیم کاری که انجام شده بود شاهد خدمت رسانی بهتر بودیم و حتی سازه‌های مناسبی برای اسکان زائران شکل گرفته بود.

وی با اشاره به تبلیغات انجام شده در مرزها برای جمع‌آوری پسماند و توزیع کیسه‌های پارچه‌ای آن را اقدام مثبتی دانست و ادامه داد: در مسیر شاهد نذر آب بودیم که اتفاق خوبی است و همچنین راه اندازی غرفه‌های مادر و کودک، غرفه‌های فرهنگی و موکب‌های تخصصی که در مسیر ایجاد شد از جمله اقدامات موثر بود.

احمد علوی عضو شورای شهر تهران هم گفت: در حوزه بهداشت و درمان نظافت و حمل و نقل خدمات خوبی ارائه شد که جای تقدیر دارد، اقدامات پیش بینی شده برای امسال مثبت بود اما اصلی‌ترین بار در اربعین بر دوش نیروهای مردمی است اما هر سال فشار بر موکب داران برای انتقال تجهیزات و امکانات بیشتر می‌شود که انتظار می‌رود تدابیری در این خصوص اندیشیده شود.

همچنین مهدی بابایی عضو شورای شهر تهران گفت: خدمات رسانی برای اربعین در حوزه کمی و کیفی با ارتقاء روبه رو بود، راهپیمایی اربعین یک ظرفیت بزرگ جهت انجام فعالیت‌های فرهنگی برای گروه هدف کارکنان شهرداری تهران است؛ زمانی باید از گروه‌های جهادی استفاده شود که از تمام توان نیروهای داوطلبی شهرداری استفاده کنیم و اگر ظرفیت کم بود، به سمت گروه های جهادی برویم.

بر اساس این گزارش، احمد صادقی رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای شهر تهران هم گفت: بسیاری از نیروهای شهرداری تمایل به حضور جهادی در حماسه اربعین دارند و حضور گروه های جهادی نباید مانع حضور نیروهای داوطلب شهرداری تهران شود.

وی افزود: زیرساخت های خوبی از سوی شهرداری در اربعین امسال شکل گرفته بود که نیاز به تثبیت برای سالهای آینده باشد.

صادقی همچنین با اشاره به خدمات رسانی شهرداری به جاماندگان اربعین گفت: خدمات رسانی به شهروندان حاضر در راهپیمایی جاماندگان قابل تقدیر است و جا دارد که گزارش مجزایی در این خصوص ارائه شود.

در ادامه پرویز سروری نایب رئیس شورای شهر تهران گفت: نقش آفرین بزرگ در حماسه اربعین مردم عراق هستند و در کنار ایرانی‌ها خدمات رسانی ۲۴ ساعته به زائران داشتند.

پایان پیام/