خبرگزاری فارس

همکاری دولت و مجلس برای جبران کمبود و فرسودگی ناوگان هوایی و ریلی

همکاری دولت و مجلس برای جبران کمبود و فرسودگی ناوگان هوایی و ریلی

نایب رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی ضمن مطلوب ارزیابی‌کردن خدمات دولت و وزارت راه برای سفرهای اربعین حسینی و سفرهای زیارتی ایام پایانی ماه صفر، گفت: کمبود و فرسودگی ناوگان هوایی و ریلی در تعامل مجلس و دولت جبران می‌شود.

علی آذری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس عملکرد دولت و وزارت راه و شهرسازی در سفرهای اربعین و همچنین سفرهای ایام پایانی ماه صفر را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: میلیون‌ها مسافر با مدهای مختلف حمل و نقلی از جمله ناوگان حمل و نقل عمومی، هواپیما، قطار و خودروهای شخصی برای اربعین حسینی به عراق و همچنین برای ایام پایانی ماه صفر به مشهد مقدس سفر کردند، با توجه به خدماتی که ارائه شد از دست‌اندرکاران در خصوص سفرهای یک ماه گذشته تقدیر و تشکر می‌شود.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

نایب رئیس مجمع نمایندگان خراسان‌ رضوی با بیان اینکه در سفرهای پایانی ماه صفر میزان رضایتمندی مردم از تردد در این استان مناسب ارزیابی شد، اضافه کرد: گزارش‌های تردد مسافران، اسکان آنها، موضوعات اجتماعی و فرهنگی در مشهد مقدس در این ایام گزارش‌های مثبتی است و همکاری همه دست‌اندرکاران با استانداری استان نیز همکاری مناسبی بود.

آذری در تشریح میزان رضایتمندی از تردد بخش‌های مختلف جاده‌ای، هوایی و ریلی، گفت: عملکرد راهداری در تردد زائران به نظر مناسب‌تر از سایر بخش‌های حمل و نقلی بود.

وی ادامه داد: کمبود و فرسودگی ناوگان هوایی و همچنین کمبود و فرسودگی ناوگان ریلی و ضرورت نوسازی آنها باید اولویت باشد که در این موضوع، دولت سیزدهم تلاش‌های مضاعفی را در دستور کار دارد.

آذری تصریح کرد: مجلس و دولت باید هرچه سریع‌تر در خصوص جبران کمبودها و فرسودگی ناوگان هوایی و ریلی اقدام کنند و در این حوزه مجلس آماده همکاری هر چه بیشتر است.

نایب رییس مجمع نمایندگان خراسان‌رضوی گفت: بهسازی جاده‌های منتهی به مشهد مقدس از مدت‌ها پیش آغاز شده بود که در سفرهای روزهای پایانی هفته شاهد اثرات مطلوب بهسازی‌ها در تسهیل سفرهای جاده‌ای بودیم.

پایان پیام/