دیجیاتو

«پانوس پانای»، مدیر سابق ویندوز و سرفیس، ظاهراً به آمازون می‌پیوندد

«پانوس پانای»، مدیر سابق ویندوز و سرفیس، ظاهراً به آمازون می‌پیوندد

ظاهراً پانوس پانای پس از جدایی از مایکروسافت، مدیریت بخش الکسا و اسپیکرهای اکو آمازون را بر عهده می‌گیرد.

«پانوس پانای» روز گذشته با انتشار پستی در شبکه اجتماعی ایکس از جدایی‌اش از مایکروسافت خبر داد. حالا گزارشی جدید می‌گوید پانای که مسئول ویندوز و محصولات سرفیس در مایکروسافت بود، به شرکت آمازون می‌پیوندد.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

به گزارش بلومبرگ، پانای پس از جدایی از مایکروسافت به آمازون می‌رود تا مسئول محصولات سخت‌افزاری این شرکت غول‌پیکر شود. پانای در خلق محصولات سرفیس و موفقیت آن‌ها در بازار نقش بسزایی داشت و جدایی او در زمانی اعلام شده است که مایکروسافت پنجشنبه شب مراسم رونمایی از نسل جدید دستگاه‌های سرفیس را برگزار می‌کند.

پانای که به مدت 19 سال در مایکروسافت فعالیت داشت، تا چند هفته دیگر در مایکروسافت حضور خواهد داشت. البته این موضوع بخشی از فرایند انتقال پیش از پیوستن او به آمازون خواهد بود و نباید منتظر حضور پانای در مراسم پنجشنبه شب باشیم.

پانوس پانای مسئول محصولات سخت‌افزاری آمازون می‌شود؟

«پانوس پانای»، مدیر سابق ویندوز و سرفیس، ظاهراً به آمازون می‌پیوندد

پانای اگر به آمازون بپیوندد، جایگزین «دیو لیمپ» خواهد شد. لیمپ ماه گذشته میلادی اعلام کرد که پس از 13 سال فعالیت در آمازون، از این شرکت جدا می‌شود. آمازون چهارشنبه میزبان یک رویداد برای سرویس‌ها و دستگاه‌های خود خواهد بود که انتظار می‌رود لیمپ در آن حضور داشته باشد.

به گزارش بلومبرگ، پانای در آمازون، بخش مخصوص الکسا و اسپیکرهای اکو را مدیریت خواهد کرد. بااین‌حال، نمی‌دانیم مدیر سابق مایکروسافت در آمازون چه سمتی خواهد داشت. همچنین آمازون و مایکروسافت درباره گزارش بلومبرگ اظهارنظری نکرده‌اند.

در سال‌های اخیر آمازون سعی کرده است حضور گسترده‌تری در دنیای سخت‌افزار، از ربات‌ها گرفته تا پهپادهای نظارتی خانگی، داشته باشد. آمازون همچنین در فرایند خرید شرکت سازنده جاروبرقی رباتیک Roomba، یعنی iRobot، با مبلغ 1.7 میلیارد دلار قرار دارد. اگر این قرارداد توسط رگولاتورها تأیید شود، آمازون میزبان طیف وسیعی از محصولات سخت‌افزاری خواهد بود.

باید منتظر ماند و دید پیوستن پانوس پانای به آمازون چه زمانی به‌صورت رسمی اعلام می‌شود.