خبرگزاری فارس

هفته پنجم لیگ برتر| تراکتور در تهران به دنبال سومین برد، ملوان مقابل پیکان

هفته پنجم لیگ برتر| تراکتور در تهران به دنبال سومین برد، ملوان مقابل پیکان

مسابقات هفته پنجم لیگ برتر فوتبال روز چهارشنبه با انجام 2 مسابقه در تهران و گیلان آغاز می‌شود.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، لیگ برتر بعد از روزهای فیفا از چهارشنبه به صورت نصفه و نیمه از سر گرفته می شود. مهم ترین بازی این هفته دربی 102 پایتخت بود که به دلیل حضور بازیکنان استقلال در تیم امید و همچنین حضور پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا لغو شد. سایر دیدارهای هفته نیز به همین دلایل برگزار نمی شود و تنها 4 مسابقه از هفته پنجم برگزار خواهد شد. نگاهی به دو مسابقه فردا که در تهران و انزلی برگزار می شود می اندازیم؛

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

ملوان انزلی- پیکان تهران؛ دومین برد خانگی شاگردان تارتار؟

ملوان لیگ را با دو باخت متوالی آغاز کرد اما سپس فولاد را با 4 گل درهم کوبید و یک مساوی هم از تیم پرمهره گل گهرسیرجان گرفت تا با 4 امتیاز در رده دهم جدول لیگ بایستد. پیکان تهران هم با رسول خطیبی فوتبالی زیبا و هجومی را به نمایش می گذارد اما هنوز پیروز نشده و با سه مساوی و یک باخت روی پله دوازدهم ایستاده است. پیکان قبل از تعطیلات مقابل تیم پرستاره سپاهان در خانه شکست خورد. هنوز محل برگزاری این مسابقه به صورت دقیق مشخص نشده مسئولان شروع به ترمیم چمن ورزشگاه تختی انزلی کرده اند و این مساله کمی زمان بر شده بنابراین احتمال دارد این مسابقه در ورزشگاه عضدی شهر رشت یا حتی استان دیگری برگزار شود. پیکان یکی از باشگاه های شکایت کننده از سپاهان بود اما از این شکایت سودی نبرد. این تیم فردا به دنبال اولین برد فصل خود است اما از ملوان امتیاز گرفتن در خانه کار بسیار دشواری خواهد بود.

فصل گذشته ملوان در خانه یک بر صفر پیکان را شکست داده بود ولی در بازی برگشت پیکانی ها سه امتیاز را گرفته بودند.

هوادار تهران - تراکتور تبریز؛ سومین برد تبریزی ها یا دومین برد شاگردان فکری؟

هوادار در دو فصل گذشته و تقابل با تراکتور تبریز فقط یکبار پیروز شده و دو شکست و یک مساوی هم در کارنامه دارد. فردا هوادار در ورزشگاه خالی از تماشاگر دستگردی میزبان تراکتور تبریزی است که تبریزی ها خیلی دوست داشت این مسابقه با حضور تماشاگر برگزار شود و درخواست هم ارایه کردند اما ظاهرا با آن موافقت نشد. از سویی دیگر احتمال دارد به دلیل پخش مسابقات جهانی کشتی از شبکه ورزش ساعت این بازی هم که 18:30 بود تغییر کند تا حداقل تماشاگران تبریزی بتوانند بازی تیم محبوب شان را از تلویزیون تماشا کنند.

تراکتور بعد از دو باخت متوالی به دو پیروزی رسید تا با 6 امتیاز روی پله ششم جدول لیگ بایستد و هوادار 5 امتیازی در رده هشتم جدول قرار گرفته است. پاکو خمز این فصل بارها در مصاحبه هایش از مدیران باشگاه به صورت تلویحی انتقاد کرد و باید دید تعطیلات فیفا چه تاثیری بر روی روابط سرمربی اسپانیایی و مدیران این باشگاه گذاشته است و آیا تراکتور می تواند به سومین برد متوالی برسد یا این شاگردان محمود فکری هستند که دومین برد فصل خود را کسب خواهند کرد.تراکتور در پلی آف شکست خورد و به مرحله گروهی لیگ قهرمانان اسیا نرسید تا هواداران این تیم با حسرت نظاره گر این مسابقات باشند.

برنامه مسابقات هفته پنجم لیگ برتر:

هفته پنجم؛ گرامیداشت هفته دفاع مقدس

چهارشنبه ۲۹ شهریور

ملوان بندرانزلی – پیکان تهران- ساعت ۱۷:۴۵ – ورزشگاه تختی انزلی

هوادارتهران – تراکتورتبریز- ساعت ۱۸:۳۰ – ورزشگاه پاس قوامین تهران

صنعت نفت آبادان – گل‌گهر سیرجان- لغو شد

پنجشنبه ۳۰ شهریور

مس رفسنجان – آلومینیوم اراک - ساعت ۱۸:۱۵ – ورزشگاه شهدای مس رفسنجان

استقلال خوزستان – ذوب‌آهن اصفهان- ساعت ۱۹ – ورزشگاه غدیر اهواز

به دلیل حضور نمایندگان کشورمان در لیگ قهرمانان آسیا

زمان سه مسابقه زیر نیز معوق شده و زمان برگزاری آنها مشخص نیست:

فولادمبارکه سپاهان اصفهان – فولاد خوزستان- ساعت ** – ورزشگاه نقش جهان اصفهان

پرسپولیس – استقلال - ساعت ** – ورزشگاه آزادی تهران

شمس آذر قزوین – نساجی مازندران- ساعت ** – ورزشگاه سردارآزادگان قزوین