خبرگزاری فارس

حیدرپور: اگر از گروه خود صعود کنیم، می‌توانیم به نیمه‌نهایی برسیم

حیدرپور: اگر از گروه خود صعود کنیم، می‌توانیم به نیمه‌نهایی برسیم

کاپیتان تیم ملی هندبال گفت: در بازی‌های آسیایی اگر از گروه خود صعود کنیم به راحتی می‌توانیم در جمع 4 تیم نهایی باشیم.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، مجتبی حیدرپور، کاپیتان تیم ملی هندبال درمورد بازی‌های آسیایی هانگژو اظهار داشت: تمرینات بسیار خوبی برای بازی‌های آسیایی پشت سر گذاشتیم. حدود 20 روز در صربستان اردو زدیم و بازی‌های دوستانه خوبی برگزار کردیم. پس از این اردو وارد لیگ شدیم و بلافاصله از لیگ هم به اردو آمدیم. امیدوارم با تمریناتی که انجام دادیم و تفکرات کادرفنی بهترین نتیجه را در هانگژو به دست آوریم.

وی افزود: گروه سختی داریم و متاسفانه ژاپن در دوره قبل این بازی‌ها غایب بود، در سید آخر قرار گرفت و در قرعه‌کشی در گروه D قرار گرفت. هر سه تیم ایران، عربستان و ژاپن برای صعود به دور بعدی این بازی‌ها کار بسیار مشکلی پیش رو دارند ولی اگر از گروه خود صعود کنیم به راحتی می‌توانیم در جمع 4 تیم نهایی باشیم.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

حیدرپور ادامه داد: سه بازیکن لژیونر هندبال را همراه تیم نداریم و در حقیقت سه نفر از بهترین‌های هندبال را در هانگژو نداریم. ولی خوشبختانه شرایط سایر بچه‌ها ایده‌ال است. به هر حال باید رفت و جنگید. شاید یک بازیکن در یک بازی به تنهایی نتواند کاری انجام دهد اما اگر یک تیم باشیم می‌توانیم نتایج خوبی بگیریم.

وی درباره حضور وزیر ورزش و جوانان در اردوی تیم ملی بلافاصله پس از اخذ رای اعتماد مجلس نیز گفت: واقعا باعث افتخار است که نخستین حضور وزیر پس از رای اعتماد در جمع هندبالیست‌ها بود. فکر می‌کنم برای هندبالیست‌ها کم و کاستی‌هایی وجود دارد با وجود اینکه استعدادهای بسیاری در هندبال وجود دارد. اگر کمپی برای ملی‌پوشان در نظر گرفته شود که هم سالن و هم خوابگاه داشته باشیم، می‌توانیم اردوهای کیفی بهتری برگزار کنیم. همچنین از نظر سخت‌افزاری هم ضعیفیم.

حیدرپور ادامه داد: هندبال طی این چند سال پیشرفت‌های خوبی داشته و موفقیت‌های خوبی هم به دست آورده است. به نظرم هندبال حتی پتانسیل قهرمانی در آسیا هم دارد البته اگر کمک مالی به این رشته نشود مسیر این موفقیت‌ها، متوقف می‌شود.

کاپیتان تیم ملی هندبال کشورمان در پایان اظهار داشت: علیرضا پاکدل در مدت حضورش در هندبال از هیچ حمایتی برای هندبال دریغ نکرده و البته وی نیز برای ادامه مسیر خوبش باید حمایت شود. من فکر می‌کنم با آمدن کیومرث هاشمی بر مسند وزارت ورزش و جوانان، هندبال جان تازه‌ای می‌گیرد.

پایان پیام/