ورزش3

اولین تصمیم VAR در آسیا به سود سپاهان بود

اولین تصمیم VAR در آسیا به سود سپاهان بود

نخستین دخالت VAR در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا به کام سپاهان تمام شد.

به گزارش "ورزش سه"، لحظاتی پس از گل تساوی سپاهان، بازیکنان این تیم با نگرانی، وضعیت داور چینی و صحبت‌های او با کمک داور ویدیویی را دنبال می‌کردند. تصمیم تیم داوری می‌توانست تلاش‌های آنها در باز کردن دروازه نیروی هوایی عراق را به باد بدهد.

سپاهان در دقیقه 30 دروازه میزبان را باز کرد. ارسال فرشاد احمدزاده پس از چند رفت و برگشت به محمد دانشگر رسید و این بازیکن با یک شوت محکم به طاق دروازه نیروی هوایی، موفق شد گل تساوی تیمش را به ثمر برساند.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

اما این صحنه برای مشورت تیم داوری مورد بازبینی قرار گرفت. در لحظه ارسال احمدزاده اینگونه به نظر می‌رسید که محمد دانشگر از مدافع حریف جلوتر است و به همین دلیل کمک داور ویدیویی از ما نینگ چینی درخواست کرد تا برای شروع بازی دست نگه دارد.

اولین تصمیم VAR در آسیا به سود سپاهان بود اولین تصمیم VAR در آسیا به سود سپاهان بود اولین تصمیم VAR در آسیا به سود سپاهان بود اولین تصمیم VAR در آسیا به سود سپاهان بود

در شرایطی که بازیکنان سپاهان لحظات پر التهابی را می‌گذراندند، در نهایت و پس از دقایقی، کمک داور ویدیویی صحت گل دانشگر را تأیید کرد و در تصاویر تلویزیونی مشخص شد که مدافع سپاهان چند سانتی متر از آخرین مدافع نیروی هوایی عقب‌تر بوده است.

در نهایت ما نینگ به نشانه تأیید گل دانشگر مرکز زمین را نشان داد تا بازیکنان سپاهان یک بار دیگر مشغول شادی شوند.