باشگاه خبرنگاران جوان

اعزام و پذیرش بیش از ۳۱ هزار مسافر به مشهد در یک روز

اعزام و پذیرش بیش از ۳۱ هزار مسافر به مشهد در یک روز

معاون وزیر راه وشهرسازی گفت: امسال و برای نخستین بار پس از کرونا با رکورد ۲۰۰ نشست و برخاست پرواز در فرودگاه شهید هاشمی نژاد در روز ۲۵ شهریور (۳۰ صفر) روبرو بودیم

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

رضا نخجوانی معاون وزیر راه وشهرسازی گفت: در ایام پایانی ماه صفر فرودگاه بین المللی مشهد به طور ویژه میزبان زائران امام رئوف، حضرت علی بن موسی الرضا (ع) بودیم و مسال و برای نخستین بار پس از کرونا با رکورد ۲۰۰ نشست و برخاست پرواز در فرودگاه شهید هاشمی نژاد در روز ۲۵ شهریور (۳۰ صفر) روبرو بودیم.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی کشور با اشاره به رشد قابل توجه تعداد مسافران و پرواز‌ها در ایام پایانی ماه صفر و همزمانی با شهادت امام رضا (ع) در فرودگاه مشهد گفت: در این ایام (۲۱ تا ۲۶ شهریور ماه) شاهد رشد هفت درصدی در تعداد پرواز‌ها و رشد ۱۲ درصدی در تعداد مسافران و زائران در فرودگاه بین المللی مشهد نسبت به مدت مشابه سال گذشته بودیم.

او میگوید: در مدت مذکور ۸۷۶ پرواز در فرودگاه بین المللی مشهد نشست و برخاست داشته اند و ۱۱۹ هزار و ۹۵۹ مسافر نیز از این طریق اعزام و پذیرش شده اند.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها در ادامه با بیان اینکه فرودگاه بین المللی مشهد رتبه اول جابجایی مسافران اربعینی را پیش از این داشت، گفت: این فرودگاه در روز پایانی صفر نیز میزبان بیش از ۳۱ هزار مسافر بود.

به گفته نخجوانی در روز شهادت امام رضا (ع) با رشد ۱۹ درصدی در تعداد پرواز و رشد ۳۲ درصدی در افزایش تعداد مسافران در فرودگاه بین المللی مشهد بودیم. این درحالی است که تعداد پرواز‌ها به سمت تهران بالغ بر ۸۸ مورد بوده است.