برنا

پساب‌های صنعت فولاد رومانی با یک نانوجاذب تصفیه می‌شود

پساب‌های صنعت فولاد رومانی با یک نانوجاذب تصفیه می‌شود

شرکت دایرکتا پلاس (Directa Plus) اعلام کرد که با بزرگترین شرکت تولید فولاد رومانی، لیبرتی گالاتی قرارداد سه ساله‌ای به امضا رسانده است تا با استفاده از جاذب‌های نانویی خود، تصفیه لجن‌های حاوی روغن این شرکت را انجام دهد.

خبرگزاری برنا؛ این قرارداد سه سال به طول خواهد انجامید و ارزش کل ۵٫۵ میلیون یورو است که پتانسیل گسترش بیشتر تا ۸ میلیون یورو را دارد.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

به گفته دایرکتا پلاس این قرارداد شرکت تابعه آنها را قادر می سازد تا خدمات پسماند و دفع بیشتری را برای آلاینده‌های صنعتی ارائه دهند و طیف وسیعی از برنامه های کاربردی برای فناوری Grafysorber خود داشته باشند. با استفاده از این جاذب حاوی گرافن، مقدار قابل توجهی از زباله های لجنی روغنی بازیافت می‌شود و آن را به ماده اولیه مناسب برای استفاده مجدد در تولید فولاد تبدیل کند.

جولیو سزار از مدیران شرکت دایرکتا پلاس می‌گوید: ما از این دستاورد بسیار مفتخریم. این بزرگترین قرارداد واحد جاذب ما است. یک قرارداد چند ساله با لیبرتی گالاتی یک پیروزی بسیار هیجان‌انگیز است. ما یک برنامه مهم جدید برای Grafysorber داریم که بازار بالقوه بسیار بزرگ جهانی هدف در انتظار آن است. ما مشتاقانه منتظر همکاری با لیبرتی گالاتی و نمایش مزایای قانع کننده Grafysorber در صنعت فولاد هستیم.

فناوری Grayfysorber از گرافن برای تصفیه آب‌های آلوده به مواد هیدروکربنی استفاده می‌کند. دایرکتا پلاس اعلام کرده که این فناوری می‌تواند موثرتر از فناوری‌های رایج باشد و ۱۰۰ برابر قدرت جذب بیشتری از وزن خود را برای جذب آلاینده‌های نفتی دارد. این یک محصول تجدیدپذیر، غیراشتعال و با قابلیت استفاده مجدد است. در طول چند سال گذشته، دایرکتا پلاس روی ساخت جاذب‌های محیط‌‌زیست کار کرده تا بتواند آلاینده‌های روغنی را از آن بزداید. همچنین این شرکت به دنبال حذف مواد سمی و قابل اشتعال از محیط‌‌زیست بوده و قصد دارد تا روغن جذب شده را دوباره بازیافت کند که ماحصل آن فناوری Grafysorber بوده که حاوی نانوساختارهای کربنی است که با استفاده از آن، مواد نفتی از آب زدوده می‌شود. Grafysorber اولین بار توسط یک شرکت رومانیایی مورداستفاده قرار گرفت که با آن ۳۰ هزار مترمکعب آب آلوده به هیدروکربن‌های نفتی جمع‌آوری شد.

انتهای پیام/