ایسنا

ثبات قیمت دلار و یورو در هفته گذشته

ثبات قیمت دلار و یورو در هفته گذشته

قیمت دلار و یورو در هفته‌ای که گذشت روند نسبتا با ثباتی را در بازار آزاد (غیر رسمی) و مرکز مبادله تجربه کرد.

به گزارش ایسنا، شنبه هفته جاری (۱۸ شهریورماه) بازار ارز با نوسان کمی نسبت به آخرین ساعات معاملات در روز پنجشنبه هفته گذشته (۱۶ شهریور ماه)، کار خود را آغاز کرد. در این بازار قیمت دلار و یورو در مرکز مبادله و بازار آزاد (غیر رسمی) تا آخرین روز همین هفته روند با ثباتی را ادامه داد.

به عنوان مثال هر دلار آمریکا در روز شنبه هفته جاری (۱۸ شهریور ماه) در بازار آزاد (غیررسمی) به حدود ۴۹ هزار و ۷۰۰ تومان رسیده بود، اما همین نرخ تا روز یکشنبه با نوسان چند صد تومانی مواجه شد. دوشنبه هفته جاری نیز چند صد تومان کمتر شد. همین روند قیمتی تا پایان روز کاری این هفته ادامه پیدا کرد و نهایتا دلار در محدوده قیمتی روزهای نخست هفته روی محدود ۴۹ هزار و ۷۵۰ تومان ثابت ماند و هفته خود را به پایان رساند.

قیمت دلار به صورت اسکناس و حواله در مرکز مبادله نیز روند نسبتا مشابهی را تجربه کرد. به گونه‌ای که شنبه ۱۸ شهریور ماه به ترتیب ۴۱ هزار و ۲۸۳ تومان و ۳۷ هزار و ۵۳۰ تومان قیمت‌گذاری شد و تا آخرین روز هفته جاری چهارشنبه (۲۲ شهریور ماه) با افزایش جزئی به ۴۱ هزار و ۲۸۷ تومان و ۳۷ هزار و ۵۳۴ تومان رسید.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

یورو نیز در نخستین روز این هفته در حدود ۵۳ هزار و ۵۰۰ تومان معامله شد اما بعد از گذشت دو روز، یعنی دوشنبه نرخ آن با کاهش چند صد تومانی مواجه شد. نهایتا یورو در همان حوالی، یعنی کمتر از ۵۴ هزار نرخ ایستاد.

نرخ اسکناس و حواله یورو در مرکز مبادله ارز و طلا نیز این روند نسبتا باثبات را تجربه کرد. چرا که از ابتدای هفته جاری به ترتیب از ۴۴ هزار و ۲۰۹ تومان و ۴۰ هزار و ۱۹۰ تومان به ۴۴ هزار و ۲۸۲ تومان و ۴۰ هزار و ۲۵۷ تومان رسید.

درهم و سایر ارزها نیز در بازار به تبعیت از دلار و یورو روند قیمتی کم نوسانی را تجربه کردند و باید دید در ادامه و هفته‌های پیش رو روند قیمت‌ها در بازار ارز تا کجا ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام