خبرآنلاین

واکنش وزیر دفاع به «سرقت» نفتکش ایران از سوی آمریکا؛ امکان‌ مقابله‌به‌مثل وسیع را داریم

واکنش وزیر دفاع به «سرقت» نفتکش ایران از سوی آمریکا؛ امکان‌ مقابله‌به‌مثل وسیع را داریم

ایسنا نوشت : وزیر دفاع به سرقت نفت ایران و تخلیه آن توسط آمریکا واکنش نشان داد.

محمدرضا آشتیانی، وزیر دفاع در واکنش به سرقت نفت ایران و تخلیه آن توسط آمریکا، اظهار کرد: این اقدام یک دزدی توسط آمریکا است که به هیچ وجه این مساله در دنیا پذیرفته شده نیست. اگر اتفاق این چنینی بیفتد ما حتما مقابله خواهیم کرد و می توانیم حتی اقدام خیلی وسیع تری کنیم ولی فعلا اقدام خود را به بحث هایی که دنبال می کنیم، محدود کرده‌ایم.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

وی با بیان اینکه انتظار داریم آمریکایی ها از این اقدامات خود دست برداشته و بیشتر از این خودشان را گرفتار نکنند، افزود: ما جایی استقرار داریم که راهبردی و بسیار مهم است. خطوط انتقال انرژی از این منطقه می گذرد و تسلط بر این خطوط هم با ماست بنابراین اگر بخواهیم میزان مقابله به مثل با آمریکا را وسیع‌تر انجام دهیم، امکانش برای ما وجود دارد.

وزارت دادگستری آمریکا روز ۱۷ شهریور و پس از ۱۹ ماه تایید کرد که نفتکش حامل نفت ایران با نام «سوئز راجان» را توقیف کرده بود. نیویورک تایمز اخیرا در گزارشی نوشت که واشنگتن پس از آنکه شرکت‌های آمریکایی حاضر به تخلیه محموله نفتی توقیف شده ایران نشدند، تحت فشارهای کنگره به این بهانه که ایران در حال قاچاق این نفت به چین بوده است، آن را تخلیه کرد.

۲۷۲۲۰