خبرآنلاین

تکرار پیام معنادار رهبر انقلاب به آمریکایی ها از تریبون نماز جمعه /امام جمعه قم: دولت فرانسه شرور و حیله گر است

تکرار پیام معنادار رهبر انقلاب به آمریکایی ها از تریبون نماز جمعه /امام جمعه قم: دولت فرانسه شرور و حیله گر است

ایسنا نوشت: امام جمعه قم گفت: به کوری چشم بدخواهان نظام جمهوری اسلامی ایران ملت ما برای تحقق چهار توصیه رهبر در رابطه انتخابات یعنی امنیت، مشارکت، سلامت و رقابت تمام قد به صحنه خواهند آمد.

آیت‌الله سید محمد سعیدی در خطبه‌های نماز جمعه ۲۴ شهریورماه که در مصلی قدس قم برگزار شد، با اشاره به انتقاد دولت فرانسه از مواجهه دولت ایران با بی حجابی، تصریح کرد: دولت فرانسه یک سال قبل تمام قد از هنجارشکنان و اغتشاشگران در ایران حمایت کرد و ما می‌دانیم که مهمترین نقشه دشمن بی ثبات سازی ایران به ویژه در آستانه انتخابات پیش رو است.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

وی تاکید کرد: باید تلاش مجموعه‌های کشور در جهتی باشد که مردم بتوانند اقتدار و پیروزی بزرگی را فراهم کنند و بار دیگر به دشمنان ثابت کنند که مثل همیشه هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند؛ به کوری چشم بدخواهان نظام جمهوری اسلامی ایران ملت ما برای تحقق چهار توصیه رهبر در رابطه انتخابات یعنی امنیت، مشارکت، سلامت و رقابت تمام قد به صحنه خواهند آمد.

آیت الله سعیدی با اشاره به اقدام ضد حقوق بشری دولت شرور و حیله گر فرانسه که پوشش اسلامی را در مدارس این کشور ممنوع کرد، افزود: این اقدام دولت فرانسه و رفتارهای چند دولت غربی دیگر در توهین به قرآن و پیامبر در راستای ترس و هراسی است که از اسلام ناب محمدی دارند زیرا مطلع شده‌اند که سرانجام پرچم این اسلام الهی و ناب به فضل خداوند در تمام جهان به اهتزاز در خواهد آمد و این رژیم‌های سفاک و استعمارگر را به گور خواهد فرستاد.

طرفداری ۸۵ درصد مردم از حجاب در همه آمارها

همچنین آیت‌الله رسول فلاحتی ظهر امروز در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه شهرستان رشت در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) رشت با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در نشست اخیر با مردم سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی اظهار کرد: ایشان فرمودند معلومات اطلاعاتی ما نشان می‌دهد دولت آمریکا مجموعه‌ای برای بحران‌سازی در کشورها از جمله ایران ایجاد کرده که به دنبال ایجاد اختلافات قومی و مذهبی است.

بنا به گزارش فارس، وی توجه به مباحث جنسی و قومی مذهبی و نیز مسئله زن که آمریکا از این طریق توجه به آنان می‌خواهد به ایران ضربه بزند، گفت: رهبر معظم انقلاب در جواب تمام این حربه‌ها یک جمله گفتند و کار را تمام کردند و گفتند «شتر در خواب بیند پنبه دانه» همان طور که امام خمینی (ره) نیز آمریکا را شیطان بزرگ دانسته بودند.

فلاحتی دروغ‌پراکنی را نخستین هدف طراحان شوم دشمنان بشری دانست و گفت: در همین ایام عاشورای سال گذشته در راستای شایعات مسئله زن، زندگی و آزادی را با اخبار دروغ جعل کردند و پس از آن دروغ حکومت موروثی را منتشر کرده و سپس قتل یک دختر را مطرح کردند و با دروغ‌سازی مجدد به مسئله حجاب پرداختند تا به اهداف خود برسند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه امروز آمریکا با جنگ ترکیبی وارد می‌شود و می‌داند انقلاب اسلامی بسیاری از معادلات قبل آنان را به زباله‌دان تاریخ فرستاد، افزود: در جنگ شناختی در ذهن و باور مردم و در اندیشه آنان در آنچه شناخته‌اند شبهه ایجاد کرده و در جنگ ترکیبی با ابزارهای گوناگون وارد عمل شده و با ترکیبی از دروغ‌ها به ایجاد شبهه در بین مردم می‌پردازند.

فلاحتی ریشه بحران‌سازی در تمام دنیا را آمریکا عنوان کرد و گفت: اختلاف میان ملت‌ها و امت‌ها و فتنه‌انگیزی بین ملت‌ها و نیز جنگ افروزی بین مردم از جمله تلاش‌های آمریکا است که انقلاب اسلامی در برابر تمام این جنایات ایستاد و آمریکا را به عقب برد، به همین دلیل از طریق جنگ ترکیبی و شناختی وارد عمل شدند.

وی با بیان اینکه یکی از طراحان این جنگ شوم برنارد لوئیس است که به دنبال تفکیک ایران است، افزود: او به دنبال این بود که ایران را به چنگ کشور کوچک تبدیل کند و در سایه ناآرامی‌ها در سال گذشته به دنبال اجرای این طرح بودند و تمام امکانات رسانه‌ای خود را در این راستا به کار گرفتند.

امام‌جمعه رشت با اشاره به انسجام همه جانبه قوا و نیروهای نظامی وعدم پاسخگویی مردم، نقشه‌های شوم دشمن نقش بر آب شد، بیان کرد: رهبر انقلاب فرمودند که آحاد مردم و مسؤولان باید بیدار و مراقب باشند، گرچه نقشه آنان کار به جایی نبرد اما باید نسبت به حیله‌های دشمن بیدار و هوشیار باشیم.

بیشتر بخوانید:

27217