برنا

بازپیرایی فضای سبز اطراف مدارس منطقه 6 تهران

 بازپیرایی فضای سبز اطراف مدارس منطقه 6 تهران

بازپیرایی فضای سبز اطراف مدارس منطقه ۶ تهران

شهردار منطقه۶ ویژه برنامه های فرهنگی و خدمات شهری این منطقه در راستای استقبال از مهر و بازگشایی مدارس را تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری برنا، سید مرتضی روحانی شهردار منطقه 6 تهران با اعلام این خبر گفت: در این راستا از اقدامات نوآورانه بهره بردیم و تمام تلاش خود را برای ایجاد محیطی دوستانه و پر از انرژی برای دانش‌آموزان در راه رفتن به مدرسه و بازگشت به خانه طراحی کرده ایم.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

روحانی افزود: اهدای گل و اجرای ویژه برنامه برای دانش آموزانی که از وسایل حمل و نقل عمومی برای رفت و آمد به مدرسه استفاده می‌کنند از جمله برنامه های طراحی شده برای روز اول بازگشایی مدارس است این اقدام در راستای تقویت فرهنگ استفاده از حمل و نقل عمومی انجام می‌شود که با ارائه پیامی مثبت به دانش‌آموزان درخصوص اهمیت حفظ محیط زیست همراه است.

وی همچنین به دیگر طرحی که همزمان با بازگشایی مدارس اجرایی خواهد شد اشاره کرد و گفت: کلاس اولی ها اولین گام های اجتماعی شدن را در این روز تجربه می کنند و لازم است شهر با آغوش بازتری به استقبال آنها برود، لذا تلاش کردیم با طراحی یک ویژه برنامه آنها را در اولین گام اجتماعی شدنشان همراهی کنیم.

به گفته روحانی بر همین اساس، قرار است در ورودی برخی مدارس و یکی از کوچه‌های نزدیک آنها، برای دانش آموزان بازی‌هایی طراحی شود و شهر با این راهبرد به آنها معرفی شود و آنها را با اهمیت حفظ نظافت شهر و محیط زیست آشنا کند در واقع هدف ما ایجاد فضایی دوستانه و پر از انرژی برای کلاس اولی‌ها در مراحل اولیه آموزش است.

بازپیرایی، ترمیم و رفع نواقص عمرانی، ترافیکی و فضای سبز پیرامون و معابر منتهی به مدارس

وی همچنین به اقدامات خدمت رسان شهرداری به منظور فراهم آوردن ایمنی و شرایط محیطی مناسب برای حضور دانش آموزان در کلاس های درس پرداخت و گفت: در حوزه ترافیک، ایمن سازی عبور و مرور خط کشی در معابر منتهی به مدارس انجام شد و خطوط عابر پیاده مدارس و ایستگاه های اتوبوس ترمیم شد.

شهردار منطقه 6 تهران ادامه داد: نصب و ترمیم علایم ترافیکی نیز از دیگر فعالیت های منطقه برای حضور ایمن دانش آموزان قلب پایتخت در مدارس بود.

روحانی با اشاره به اقدامات مدیریت منطقه ۶ در حوزه خدمات شهری افزود: بهبود سیما و منظر شهری، جلوه های بصری شهر، با اقداماتی چون بازپیرایی فضای سبز مدارس، پاکسازی و رفت و روب معابر منتهی به مدارس، رنگ آمیزی المان های داخل مدارس و رنگ آمیزی دیوارهای فرسوده و ... همراه بود.

این مقام مسئول در پایان خاطر نشان کرد: عملیات آسفالت ریزی، تراش و روکش مکانیزه در معابر منتهی به برخی از مدارس در سطح منطقه نیز از جمله فعالیت های خدمت رسانی شهرداری برای استقبال از مهر است.

انتهای پیام/