مهر

صنعت کالای لوازم خانگی تبدیل به نقطه قوت صنایع کشور شده است

صنعت کالای لوازم خانگی تبدیل به نقطه قوت صنایع کشور شده است

معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه صنعت کالای لوازم خانگی به چنان بلوغ و رشدی در سال های گذشته رسیده است، گفت: این صنعت تبدیل به مزیت و نقطه قوت صنایع کشور شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، طرح جامع و تحول آفرین برای توسعه و جبران عقب ماندگی‌های استان سیستان و بلوچستان با حضور محمد مخبر معاون اول رئیس‌جمهور مورد بررسی قرار گرفت و بر تکمیل و اجرای گام به گام آن تا سه سال آینده تاکید شد.

معاون اول رئیس‌جمهور در این جلسه، گفت: طرح توسعه این استان باید با رویکرد رفع ضروری‌ترین نیازها و اصلی ترین دغدغه‌های استان تدوین شود به نحوی که تمرکز اصلی آن بر اولویت‌ها بوده و زمانبندی دقیقی برای اجرای هر فاز از طرح داشته باشد.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

وی با تاکید بر اینکه این طرح باید جامع الاطراف باشد و اجرای کامل مصوبات باقی مانده از سفر مقام معظم رهبری به استان نیز در آن دیده شود، خاطرنشان کرد: انتظار این است که طرح تحول استان سیستان و بلوچستان به مصوبات سفر رئیس جمهور و دیگر مسئولین عالی رتبه به استان نیز جامه عمل بپوشاند.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به سخنان روز دوشنبه مقام معظم رهبری در جمع مردم استان‌های سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی مبنی بر اینکه اگر مصوبات سفر دهه ۸۰ ایشان به استان سیستان و بلوچستان کامل اجرا و دچار بی توجهی و غفلت نمی‌شد چهره امروز استان متفاوت بود، اظهار داشت: باور و اهتمام جدی دولت مردمی اجرای کامل مصوبات سفر رهبر معظم انقلاب است تا بتواند کاستی‌ها و عقب ماندگی‌های استان سیستان و بلوچستان را تا حد امکان جبران کند.

مخبر همچنین بر اهمیت اشتغالزا بودن برنامه‌ها و پروژه‌ها در طرح تحول استان سیستان و بلوچستان تاکید و تصریح کرد: باید تلاش شود پروژه‌ها با رویکرد اشتغال آفرینی بویژه در شهرهای مرزی استان طراحی شود تا شاهد رونق اقتصادی و بهبود معیشت مردم در سطح استان و بخصوص مناطق مرزی باشیم.

وی سازمان برنامه و بودجه، استاندار سیستان و بلوچستان و معاونین خود را مکلف کرد در اسرع وقت و حداکثر تا پایان مهر طرح موجود را در زمانبندی ۳ ساله اصلاح و نهایی کنند به نحوی که همه ابعاد و جوانب این طرح نظیر ظرفیت‌های استان، منابع مالی و امکانات مورد نیاز در آن دیده شود و بتواند چهره استان را هم در بعد زیرساختها و هم در بعد رفاه اجتماعی مردم دگرگون کند.

استاندار سیستان و بلوچستان نیز در این جلسه گزارشی از آخرین وضعیت استان و میزان پیشرفت فیزیکی طرح‌ها و مصوبات گذشته ارائه کرد و گفت: استان سیستان و بلوچستان در بخش شاخص‌های توسعه در جایگاه پایینی نسبت به متوسط کشوری قرار دارد و نیازمند اقدامات و برنامه‌ای ویژه جهت جبران عقب ماندگی‌ها است.