باشگاه خبرنگاران جوان

پرتغال، لوکزامبورگ را درهم کوبید

پرتغال، لوکزامبورگ را درهم کوبید

دومین شب دور ششم مرحله مقدماتی یورو ۲۰۲۴ با پیروزی پرگل پرتغال مقابل میهمانش به پایان رسید.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

در پایان شب دوم از دور ششم مرحله مقدماتی جام ملت‌های اروپا ۲۰۲۶، شب گذشته چهار بازی همزمان از ساعت ۲۲:۱۵ برگزار شد که در مهمترین آن‌ها از گروه J تیم ملی پرتغال میهمانش لوکزامبورگ با نتیجه پرگل ۹ بر صفر در هم کوبید.

گونسالو ایناسیو در دقایق ۱۲ و ۴+۴۵، گونسالو راموس در دقایق ۱۸ و ۳۴، دیو‌گو ژوتا در دقایق ۵۷ و ۷۷، ریکاردو هورتا در دقیقه ۶۷، برونو فرناندز در دقیقه ۸۳ و ژوائو فلیکس در دقیقه ۸۸ گل‌های پرتغال را در این بازی به ثمر رساندند. با این نتیجه شاگردان روبرتو مارتینس ششمین برد متوالی خود را کسب و با ۱۸ امتیاز جایگاه‌شان در صدر جدول را حفظ کردند. برونو فرناندز در این بازی علاوه بر گلزنی پاس سه تا از گل‌های تیم ملی پرتغال را هم داد.

در دیگر بازی این گروه تیم ملی اسلواکی با نتیجه ۳ بر صفر بر میهمان خود لیختن‌اشتاین غلبه کرد و اکنون با ۱۳ امتیاز پس از پرتغال در رده دوم جدول قرار دارد. همچنین ایسلند در خانه با نتیجه یک بر صفر از سد بوسنی و هرزگوین گذشت. ایسلندی‌ها با این نتیجه شش امتیازی شدند و اکنون در رده پنجم جدول هستند.

همزمان با بازی‌های گروه J، یک بازی هم از گروه D برگزار شد که در آن ولز میزبان خود لتونی را ۲ بر صفر شکست داد. آرون رمزی در دقیقه ۲۹ (پنالتی) و بروکس در دقیقه ۶+۹۰ گل‌های ولز را در این بازی به ثمر رساندند. ولز با این پیروزی هفت امتیازی شد و اکنون پایین‌تر از کرواسی، ترکیه و ارمنستان در رده چهارم جدول گروه D قرار دارد و تنها لتونی بدون امتیاز را پایین‌تر از خود می‌بیند.