همشهری آنلاین

تصاویر تلخ ؛ چشمه هفت‌ هزار ساله تهران کامل خشک شد

تصاویر تلخ ؛ چشمه هفت‌ هزار ساله تهران کامل خشک شد

تصاویری از چشمه علی شهرری در استان تهران منتشر شده که نشان می‌دهد این چشمه هفت‌ هزار ساله خشک شده است. بررسی میدانی نیز خشک شدن حوضچه‌های این چشمه را که اکنون محل انباشت زباله شده است، تایید می‌کند.

به گزارش همشهری آنلاین،‌ چشمه علی شهر ری تابستان‌ها محل شنا و بازی کودکان بود، اما با خشک شدن این چشمه، که برخی قدمت آن را تا هشت‌هزار سال تخمین زده‌اند، دیگر خبری از کودکان نیست. هفته گذشته حسن خلیل‌آبادی، عضو سابق شورای شهر تهران ویدئویی از چشمه علی شهر ری منتشر کرد که نشان می‌داد کامل خشک شده است.

دلیل خشک شدن

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

چشمه علی نخستین اثر ثبت‌شده طبیعی شهرری و سومین اثر طبیعی ثبت‌شده استان تهران است که تا کنون سه بار خشک شده است، اما در دوره‌های پیشین در بخش‌هایی از حوضچه‌های آن همچنان آب مشاهده می‌شد، اما این‌بار حوضچه‌ها کامل خشک شده و زباله روی رد آب نشسته است.

در ادامه تصاویری از این چشمه ببینید.

تصاویر تلخ ؛ چشمه هفت‌ هزار ساله تهران کامل خشک شد تصاویر تلخ ؛ چشمه هفت‌ هزار ساله تهران کامل خشک شد تصاویر تلخ ؛ چشمه هفت‌ هزار ساله تهران کامل خشک شد تصاویر تلخ ؛ چشمه هفت‌ هزار ساله تهران کامل خشک شد تصاویر تلخ ؛ چشمه هفت‌ هزار ساله تهران کامل خشک شد