ورزش3

در انتظار شکسته شدن رکورد 13 ساله؛ / نفس مارتینز پشت سر رکورد کی‎‌روش در پرتغال

در انتظار شکسته شدن رکورد 13 ساله؛ / نفس مارتینز پشت سر رکورد کی‎‌روش در پرتغال

نفس مارتینز پشت سر رکورد کی‎‌روش در پرتغال

وب‌سایت آبولا با اشاره به کسب 5 پیروزی پیاپی تیم ملی پرتغال با مارتنیز با امیدواری نسبت به قهرمانی در یورو نوشته است.

به گزارش "ورزش‌سه"، اکنون پرتغال با کسب پیروزی 4 بر صفر مقابل لیختن‌اشتاین ، 6-0 مقابل لوکزامبورگ ، 3-0 مقابل بوسنی ، یک بر صفر مقابل ایسلند و یک بر صفر اخیر مقابل اسلواکی ، 5 پیروزی در پنج بازی اول گروه هفتم لیگ ملت‌های اروپا به ثبت رسانده است. به این ترتیب رکوردهایی که از سال 1966 و 1996 به دست آمده، شکسته شد و روبرتو مارتینز از اوتو گلوریا و آنتونیو اولیویرا (سرمربیان سابق تیم ملی پرتغال) پیشی گرفت.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

یکی دیگر از نشانه های قابل توجه دوران روبرتو مارتینز، پنج بازی رسمی بدون گل خورده است. با این حال، این بهترین سکانس برای فوتبال پرتغال و مارتینز نیست و در رقابت های مقدماتی جام جهانی 1994 تیم ملی پرتغال با هدایت کارلوس کی روش به همین رکورد دست پیدا کرده بود. (پیروزی 5 بر صفر مقابل اسکاتلند ، 4 بر صفر در برابر مالت ، 2-0 و 3-0 در برابر لتونی و 1-0 در برابر سوئیس).

البته مارتینز هنوز تا برابری با بهترین بازی های رسمی پرتغال بدون گل خوردن فاصله دارد. با حضور کارلوس کی روش به عنوان سرمربی تیم ملی پرتغال، آنها پنج بازی در مقدماتی جام جهانی 2010 (1-0 و 3-0 مقابل مجارستان ، 4-0 مقابل مالت و دوبل 1-0 مقابل بوسنی (و همچنین سه بازی مرحله گروهی را بدون گل خورده پشت سر گذاشتند، که تساوی بدون گل مقابل ساحل عاج، پیروزی 7 بر صفر مقابل کره شمالی و تساوی بدون گل مقابل برزیل بوده است.

در انتظار شکسته شدن رکورد 13 ساله؛ / نفس مارتینز پشت سر رکورد کی‎‌روش در پرتغال

در واقع تیم ملی پرتغال با روبرتو مارتینز برای شکستن این رکورد باید 3 بازی دیگر گل نخورد و به پیروزی دست پیدا کند. پرتغال در ادامه مسیر خود برای حضور در رقابت‌های یورو 2024 کار چندان سختی ندارد و این رکورد توسط مارتینز قابل شکسته شدن است.