همشهری آنلاین

عاملی: ملت ما آگاه باشد که گرگ درنده لباس عوض کرده است

عاملی: ملت ما آگاه باشد که گرگ درنده لباس عوض کرده است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: رسانه ها و شبکه های اجتماعی غربی خیرخواه ملت ایران نیستند و تمرکز آنها بر مسائل ایران کاملاً سیاسی و به خاطر منافع خودشان است نه ملت ایران.

به گزارش همشهری آنلاین، آیت الله سید حسن عاملی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اردبیل اظهار کرد: این روزها حدود ۲۰۰ کانال خارجی و هزاران سایت اینترنتی و همه کشورهای اروپایی، آمریکا و کانادا برای ملت ما خیرخواه شده‌اند و همه یک دست و با تمام توان و با کارشناسان زبده ملت ما را دعوت می‌کنند که امنیت کشور خود را بهم بریزید.

وی افزود: من نه از آنها بلکه از ملت بزرگ ایران چند سوال دارم اول اینکه آیا در سابقه کشورهایی که این کانال‌ها را حمایت مالی می‌کنند یک ذره حمایت و خیرخواهی برای ملت ایران می‌بینید؟ تا خیرخواهی امروز را از آنها قبول کنیم.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

وی ادامه داد: سوال دوم من این است که به هم ریختن امنیت ایران چه نفعی برای آنها دارد که اینگونه با حرص و ولع آن را دنبال می‌کنند ؟

امام جمعه اردبیل گفت: در کشورهای مختلف حوادث وحشتناکی رخ می‌دهد چرا آنجا این حساسیت و سرمایه‌گذاری صورت نمی‌گیرد؟ در کشور سودان از فروردین امسال ارتش این کشور با نیروهای واکنش سریع (که هر دو طرفدار غرب هستند) درگیر شده و کشور به یک قتل عام وحشتناک ملت سودان تبدیل شده است اما آنجا فقط تماشا می‌کنند و خوشحال هستند که سیل آسا مسلمان کشته می‌شود.

امام جمعه اردبیل بیان کرد: اگر یک اسرائیلی در فلسطین اشغالی کشته شود ندای وا مصیبتا از اروپا و آمریکا بلند می‌شود و طوفان به پا می‌کنند اما اهل سودان برای آنها اهمیتی ندارند در حالی که آنها با یک دخالت نظامی به راحتی مشکل را می‌توانند حل کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: این هفته پلیس اسرائیل پنج زن و دختر و فلسطینی را عریان کرده و سگ‌های پلیس را به جان آنها انداخت و از آنها فیلمبرداری کرد با این تعرض به ناموس فلسطینی‌ها کل فلسطین یکپارچه در ماتم ، غیض، غضب و آتش است.

امام جمعه اردبیل بیان کرد: نهادهای بین المللی که ادعای دفاع از حقوق زن را دارند چرا اینجا حرفی نمی‌زنند؟ چرا به محض وقوع این جنایت، بلینکن با نتانیاهو تماس گرفت و حمایت خود را از اسرائیل مورد تاکید قرار داد.

وی اظهار کرد: اگر ایران با خانم‌ها این جنایت را انجام می‌داد آیا ۲۰۰ کانال معاند و کشورهای اروپایی و آمریکا ساکت می‌نشینند یا طوفان به پا می‌کنند؟ آیا زن‌های فلسطینی انسان نیستند یا مردان فلسطینی مرد نیستند؟ از اینجا معلوم می‌شود شعار "زن زندگی آزادی" از طرف کانال‌های معاند و کشورهای مخالف به هیچ وجه برای احیای حقوق زن نیست بلکه یک شعار کاملاً سیاسی است .

خطیب جمعه اردبیل ادامه داد: مسلمان‌ها شدیدترین تعصب و حساسیت را نسبت به ناموس خودشان دارند و لذا فلسطین به آتشفشان فورانی تبدیل شده و هر لحظه ممکن است فاجعه مصیبت باری درست شود .

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل در ادامه گفت: دولت‌ها و نهادهایی که به حقوق زن حساس هستند و تمام توان خود را روی زن ایرانی متمرکز کرده‌اند کجا هستند؟ آیا اسرائیل از عقوبت تمام جرم‌ها معاف است؟ تبعیض در قانون مساوی با نفی قانون است از این سکوت معلوم می‌شود که آنها از حقوق زن به عنوان زن دفاع نمی‌کنند بلکه دنبال منافع خود هستند که امنیت کشور ما را به هم بریزند.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: دولت آمریکا تصویب کرده که پلیس آمریکا به صرف سوءظن می‌تواند هرکس را بکشد و دولت آمریکا به صرف سوءظن می‌تواند به هر کشوری حمله کند در نتیجه این قانون پلیس آمریکا سالانه حدود ۷۰۰ نفر را بدون قانون و بدون محاکمه می‌کشد. این کانال‌ها که خیرخواه ملت ما شده اند و به نام حقوق بشر یقه پاره می کنند چرا در برابر این جنایت بزرگ آمریکا یک کلمه حرف نمی‌زنند؟

خطیب جمعه اردبیل اضافه کرد: چند کشور هم پیمان آمریکا هزاران انسان بی‌گناه را در بدترین وضع در زندان‌ها و سیاه چال‌ها حبس کرده و شکنجه می‌کند و یک دیکتاتوری تمام عیار درست کرده اند و ذره ای خبر از دموکراسی نیست اما چون کشور خود را تمام عیار در اختیار اسرائیل گذاشته‌اند آنجا نه آمریکا نه اروپا و نه دویست کانال به ظاهر دلسوز حقوق بشر هیچ حرفی نمی‌زنند پس تمرکز آنها روی ایران کاملاً سیاسی و به خاطر منافع خودشان است نه ملت ایران.

آیت الله عاملی گفت: هر روز جوانی، طفلی و انسان بی‌گناهی در فلسطین کشته می‌شود چطور شده که کشورهای حامی کانال‌های ضد ایران به آنها خیرخواهی نمی‌کنند ولی برای خود لازم می‌بینند که برای ملت ما خیرخواهی کنند و اشک تمساح بریزند.

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه گفت: برای این کانال‌ها میلیاردها دلار خرج می‌شود پول همه را اسرائیل، اروپا و آمریکا تامین می‌کند اگر این پول برای گرسنه‌های آفریقا داده می‌شد یک نفر گرسنه نمی‌ماند هزینه این کانال‌ها آن قدر بالاست که من خودم نمی‌توانم دو ساعت در "ترک ست" کانالی را اجاره کنم. چطور شده که این کشورها میلیاردها دلار به نفع ملت ایران در کانال‌ها صرف می‌کنند قطعاً اگر نفعی نباشد خرجی نخواهد بود.

وی ادامه داد: در اثر محاصره دارویی که این کشورها برای ملت ما درست کرده اند هر روز بیماران خاص در اثر کمبود دارو جان خود را از دست می‌دهند این داروها در دست این کشورهای جنایتکار و جنایت پیشه است اگر این کشورها واقعاً خیرخواه ملت ما هستند چرا به جای کانال‌ها محاصره دارویی را برنمی‌دارند؟ بیماران خاص ما چه گناهی و چه تقصیری دارند که توسط آنها یک طرف دعوا قرار داده شده‌اند.

آیت الله عاملی افزود: ملت ما آگاه باشد که گرگ درنده لباس عوض کرده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: در جنگ صفین عده ای به امیرالمومنین(ع) مراجعه کردند و گفتند ما به تردید افتاده‌ایم شما تماماً با نمازخوان ها جنگ می‌کنید فرمود برای حل تردید خودتان به عمار مراجعه کنید عمار به آنها فرمود آن پرچم سیاه را در لشکر معاویه می‌بینید آن پرچم همان پرچمی است که من با آن در جنگ بدر و احد جنگ کرده ام و حالا رنگ و لعاب عوض کرده و به نام مسلمان به جنگ ما آمده‌اند ماهیت و حقیقت عوض نشده است صاحبان آن پرچم همان مشرکین بدر و احد هستند فقط اسم خود را عوض کرده اند.

وی با اشاره به جنایات رژیم منحوس سابق در هفدهم شهریور۱۳۵۷گفت: در سال ۱۳۵۷ رژیم سفاک به دستور آمریکا تصمیم گرفت در میدان ژاله تهران حمام خون راه بیندازد تا مردم بترسند و غائله انقلاب تمام شود.

امام جمعه اردبیل افزود: جمعی از سربازان اسرائیل نیز در میدان حاضر شدند در نتیجه جمعیت عظیمی با رگبار درو شدند پرچم امروز که ملت ما را به بهم ریختن امنیت کشور دعوت می‌کند دقیقاً همان پرچم است که میدان ژاله را به کشتارگاه بزرگ ملت ما تبدیل کرد پرچم همان پرچم و صاحب پرچم همان صاحب است اما لباس و شکل عوض کرده است

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل اظهار کرد: توجه شود که پرچم واحد است همان پشت صحنه‌ای که به سرباز اسرائیلی می‌گوید ناموس مسلمان‌ها را عریان کن همان پشت صحنه در کشور ما سرمایه‌گذاری کرده که زن ایرانی لباس حشمت را کنار بگذارد.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل با اشاره به خسارت های سیل اخیر در شهرستان مشگین شهر گفت: در سیل اخیر در منطقه مشگین شهر در بخش مرکزی، قصابه و مرادلو سیل خسارت بزرگی به برنج کاران و باغداران زده است با توجه به اینکه برنج جزو محصولات استراتژیک نیست و کشت آن در مناطق کم آب ممنوع است به همین جهت مشمول صندوق بیمه کشاورزی نمی‌شود.

وی افزود: اما مسئله مهم این است که این عزیزان روی این محصول حساب باز کرده اند قرض دارند نیازهای ضروری دارند و جزو افراد متمول دارای پس‌انداز هم نیستند و حالا در زندگی کاملاً مستاصل شده‌اند و قطعاً شرمنده اهل و عیال هستند.

عاملی گفت: من از دولت می‌خواهم با تسهیلات ارزان قیمت حتماً دست این هم وطنان را بگیرند و نگذارد آنها از دایره تولید خارج شوند.