همشهری آنلاین

روایت علم‌الهدی از ۱۷ شهریور ۵۷: بیش از ۱۰هزار نفر از هم‌وطنان ما را به شهادت رساندند

روایت علم‌الهدی از ۱۷ شهریور ۵۷: بیش از ۱۰هزار نفر از هم‌وطنان ما را به شهادت رساندند

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی گفت: روایت اربعین، روایت استمرار تقابل حق و باطل است این لشکر ۳۰ میلیونی اربعین، همان ۷۲ نفر مظلوم کربلا هستند که همچون سال ۶۱ هجری در تحریم رسانه‌ای جریان استکبار قرار دارند. چرا رسانه‌هایشان از اربعین نمی‌گویند؟

به گزارش همشهری آنلاین، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در خطبه سیاسی نماز جمعه این هفته که با حضور پرشور زائران و مجاوران در حرم مطهر رضوی برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای قیام خونین ۱۷ شهریور ۱۳۵۷ اظهارداشت: انقلاب اسلامی ما در طول مبارزات خود دو کشتار بزرگ و خونین از سوی نظام ستم‌شاهی تجربه کرد. یکی کشتار ۱۵ خرداد در سال ۱۳۴۲ و دیگری ۱۷ شهریور ۱۳۵۷ که متأسفانه رویداد دوم که امروز ما در سالگرد آن هستیم، کمتر در تاریخ موردتوجه و پردازش قرار گرفته است.

وی ادامه داد: همه‌چیز در روز ۱۷ شهریور از عمل انقلابی یک سرباز مخلص و فداکار آغاز شد که به جای اطاعت از طاغوت، با اسلحه خود فرمانده دژخیم عملیات را به درک واصل کرد و خود به میان مردم گریخت. این موضوع که اتفاق افتاد، هجمه وحشیانه مزدوران پهلوی به مردم آغاز شد زیرا به چشم دیدند دیگر کار پهلوی تمام است و به همین دلیل، بیش از ۱۰ هزار نفر از هم‌وطنان ما را به شهادت رساندند.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: شما جوانان عزیز که بر سفره این انقلاب نشسته‌اید، فکر نکنید انقلاب موضوع ساده‌ای بود که در آن یک حاکم، حاکم دیگری را کنار زد. انقلاب، حرکت مردم بود و مبارزاتی که مردم انجام می‌دادند، زمینه‌ساز برپایی حاکمیتی شد که تا به امروز پشتوانه دیگری جز مردم نداشته است. برادران و خواهران عزیز من، این را هم بدانید که جریان ۱۷ شهریور هنوز تمام نشده اگر چه ۴۵ سال از آن زمان می‌گذرد زیرا آن زمان مبارزه با جلادانی بود که همچون عمرسعد، مزدور استبداد بودند و سرانجام این تقابل خون در برابر سلاح به پیروزی اراده دین خدا انجامید. اکنون هم این مبارزه وجود دارد و شما با مشاهده آتش زدن قرآن کریم و همه توطئه‌های اطلاعاتی و رسانه‌ای دیگر درک می‌کنید که نظام سلطه همه‌چیز خود را به میدان آورده تا با اسلام مقابله کند.

وی ادامه داد: روایت اربعین، روایت استمرار همین تقابل حق و باطل است. این لشکر ۳۰ میلیونی اربعین که شما مشاهده می‌کنید، همان ۷۲ نفر مظلوم کربلا هستند که همچون سال ۶۱ هجری در تحریم رسانه‌ای جریان استکبار قرار دارند. چرا رسانه‌هایشان از اربعین نمی‌گویند اما سایر مسائل ولو دروغ و شایعه را با هزار شرارت و رذالت مطرح می‌کنند؟ این درحالی است که همه‌چیز هم فقط تجمع ۳۰ میلیونی اربعین و حضور ۴ میلیون ایرانی در آن نیست بلکه جمعیت عظیمی هم که همزمان با اربعین حسینی در شهرهای مختلف ایران اسلامی به‌عنوان جاماندگان اربعین راهپیمایی می‌کنند، این‌ها هم شریک و هم‌پیمان با اصحاب اربعین هستند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: دنیای استکبار امروز قرآن آتش می‌زند و به پیامبر ما اهانت می‌کند، در مقابل آن امت مسلمان نیز ایستاده است. این یک مبارزه است که تا پایان تاریخ ادامه خواهد داشت. اینجاست که فرمایش رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر با دانشجویان به مناسبت فرارسیدن اربعین حسینی موضوعیت خاص پیدا می‌کند که فرمود «همان‌گونه که در مسیر راهپیمایی اربعین با استحکام حرکت کردید، در راه حاکمیت توحید نیز مستحکم و بااراده باشید. حسینی زندگی کنید و حسینی بمانید.»

وی تأکید کرد: در راهپیمایی اربعین امسال شخصیت‌های سرشناس زیادی شرکت کردند که دو نفر از آن‌ها بیش از بقیه قابل‌توجه بودند. یکی نتیجه گاندی و دیگری نوه نلسون ماندلا که هردو شخصیت‌های مبارز علیه آپارتاید و نژادپرستی مستکبرانه نظام سلطه بودند. حضور این افراد ثابت می‌کند که نهضت حسینی اختصاص به تشیع یا حتی اسلام ندارد و همه آزادی‎خواهان جهان در مسیر براندازی استکبار هم‌پیمان هستند.

آیت‌الله علم‌الهدی گفت: برادران و خواهران، باور کنید که این حرکت از جانب شخص حضرت سیدالشهدا(ع) حمایت و پشتیبانی می‌شود. هرسال هم با حمایت اباعبدالله(ع) توسعه پیدا کرده و تا به اینجا رسیده است. سند این ادعا هم روایت شب عاشوراست که حضرت وقتی ماجرای فردا را برای خواهر پیش‌بینی کردند، به او تسکین دادند که ای زینب(س) غمگین نشو که روزی این سرزمین، میعادگاه عاشقان، شیفتگان و آزادگانی خواهد شد که دین را از هر انحراف حفظ می‌کنند.