مهر

سیل شدید در یونان دست کم ۶ کشته و ۶ مفقود برجای گذاشت

سیل شدید در یونان دست کم ۶ کشته و ۶ مفقود برجای گذاشت

سیل گسترده در مرکز یونان حداقل ۶ کشته، ۶ مفقود و ده‌ها محبوس برجای گذاشت.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، سیل گسترده در مرکز یونان حداقل ۶ کشته، ۶ مفقود و ده‌ها محبوس برجای گذاشت.

بارش شدید باران همراه با توفان در یونان، نهرها را به سیلاب‌های مواج تبدیل کرد، سدها را شکست، جاده‌ها و پل‌ها را شسته و ماشین‌ها را به دریا پرتاب کرد.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

در یونان، مقامات غواصان و متخصصان نجات سریع آب را مستقر کردند، زیرا ساکنان برخی از روستاها برای فرار از سیلاب که به بیش از ۲ متر (۶ فوت) بر روی پشت بام خانه‌های خود پناه بردند.

سازمان آتش نشانی گفت که حدود ۶۰ نفر با هواپیما به محل امن منتقل شدند. به گفته مقامات، هلیکوپترها که به عملیات امداد و نجات در منطقه وسیع‌تر کاردیتسا ادامه می‌دادند، به دلیل رعد و برق مکرر قادر به پرواز نبودند.

دسترسی دست‌کم سه روستا در مرکز یونان به دلیل سیل به طور کامل قطع شده است و ساکنان از طریق تماس با ایستگاه‌های رادیویی از فروریختن خانه‌ها می‌گویند و درخواست نجات دارند.

جسد یک مرد که برای یک روز ناپدید شده بود روز پنجشنبه از رودخانه بیرون آمد و ساعاتی بعد سازمان آتش نشانی اعلام کرد جسد دو زن را در منطقه کاردیتسا کشف کرده است. این سه کشته، مجموع سیل‌های کشور را از روز سه شنبه به شش نفر رساند.

واسیلیس کیکیلیاس، وزیر بحران آب و هوا و حفاظت مدنی یونان گفت که تاکنون بیش از ۸۸۵ نفر نجات یافته اند و شش نفر ناپدید شده اند. ارتش اعلام کرد که بیش از ۲۵ قایق را برای نجات افراد گرفتار در سیل مستقر کرده است، در حالی که هفت هلیکوپتر و یک هواپیمای ترابری نظامی در حالت آماده باش هستند.