مهر

ناهید کیانی صعود کرد و به المپیک نزدیک شد

ناهید کیانی صعود کرد و به المپیک نزدیک شد

جدیدترین رده بندی المپیکی تکواندوکاران از سوی فدراسیون جهانی اعلام شد که ناهید کیانی با یک پله صعود و ایستادن در رده چهارم، یک گام دیگر به المپیک نزدیک تر شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فدراسیون تکواندو، سایت رسمی فدراسیون جهانی تکواندو رنکینگ المپیکی ماه آگوست ۲۰۲۳ را منتشر کرد که ثبت امتیاز یونیورسیاد جهانی دانشجویان موجب صعود ناهید کیانی به رتبه چهارم رده بندی شد. با توجه به اینکه نفرات اول تا پنجم رنکینگ سهمیه مستقیم حضور در بازی‌های المپیک پاریس ۲۰۲۴ را کسب می‌کنند، کیانی با این رتبه سهمیه خود را تا حدود زیادی تثبیت کرد. وی همچنان با ۲۵۴.۸۸ امتیاز در رنکینگ جهانی رتبه نخست را در اختیار دارد.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

در گروه آقایان و در وزن ۵۸- کیلوگرم، مهدی حاجی موسایی بعد از کسب مدال طلای یونورسیاد دانشجویان با دو پله صعود و امتیاز ۱۸۹.۴۴ در رده سیزدهم قرار گرفت. در همین وزن ابوالفضل زندی با ۱۴۱.۱۰ امتیاز جایگاه ۲۲ را در اختیار دارد. در وزن ۶۸- کیلوگرم، متین رضایی با ۱۷۱.۳۸ امتیاز در مکان هجدهم ایستاده است.

در وزن ۸۰- کیلوگرم، مهران برخورداری که در چنگدو برنز گرفت با ۱۹۲.۳۶ امتیاز رده چهاردهم ماه گذشته خود را حفظ کرد. میرهاشم حسینی که در یونیورسیاد به نشان طلا دست یافته بود با ۱۲۸.۰۹ امتیاز و ۹ پله صعود به رده بیست و چهارم رسید. امیرمحمد بخشی نیز با ۷۹.۶۳ امتیاز در رده پنجاه و سوم جای گرفتند.

در وزن ۸۰+ کیلوگرم، ابوالفضل عباسی با ۱۲۰ امتیاز در جایگاه ۲۸ ایستاد. آرین سلیمی نیز بعد از مدال طلای دانشجویان با سه پله صعود و ۱۲۵.۱۴ امتیاز در رده بیست و نهم قرار گرفت. سجاد مردانی کاپیتان تیم ملی که به دلیل مصدومیت مدتی است از شرایط تمرین دور است با ۱۲۰.۷۸ امتیاز در رده ۳۲ جای گرفته است.

در گروه بانوان و در وزن ۴۹- کیلوگرم، مبینا نعمت زاده با ۱۷۴.۹۵ امتیاز در رده هجدهم قرار دارد. غزل سلطانی با ۱۰۵.۰۹ و سعیده نصیری با ۹۵.۴۳ امتیاز به ترتیب رتبه‌های ۴۳ و ۵۰ را در اختیار دارند.

ناهید کیانی در وزن ۵۷- کیلوگرم که در یونیورسیاد هم به نشان طلا دست یافته بود، با ۳۲۵.۹۷ و یک پله صعود به رده چهارم رنکینگ المپیکی صعود کرد تا یک قدم دیگر به المپیک نزدیک تر شود. در این وزن زهرا شیدایی با ۷۹.۱۰ امتیاز در رده پنجاه و سوم و نسترن ولی زاده نیز با ۵۵.۲۰ امتیاز در جایگاه ۶۷ قرار گرفتند.‌

سیده نرگس میرنوراللهی در وزن ۶۷- کیلوگرم با کسب برنز دانشجویان جهان و ۱۰۹.۷۴ امتیاز در جایگاه ۳۱ قرار دارد. در همین وزن ملیکا میرحسینی با ۸۸.۴۳ در رده ۴۶ ایستاد. کوثر اساسه با همان ۷۷.۳۷ امتیاز به خانه پنجاه و پنجم رفت و زینب اسماعیلی نیز با ۴۵.۵۵ امتیاز در رده ۷۲ قرار گرفت.

در وزن ۶۷+ کیلوگرم، اکرم خدابنده با ۶۶.۳۵ امتیاز در رتبه ۴۳ قرار گرفت و زهرا پوراسماعیل نیز با ۴۹.۷۴ امتیاز در رتبه پنجاه و چهارم رنکینگ المپیکی ایستاد.