خبرگزاری فارس

جابه‌جایی‌ 263 هزار زائر با پروازهای اربعین

جابه‌جایی‌ 263 هزار زائر با پروازهای اربعین

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از جابه‌جایی 262 هزار و 994 زائر اربعین حسینی از ابتدای عملیات پروازهای اربعین تا روز 13 شهریور‌ خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، ‌جعفر یازرلو اظهارداشت: در بازه زمانی 27 مرداد تا 20 شهریور در مجموع 5هزار و 131 مجوز برای عملیات پروازهای اربعین 1402 توسط سازمان هواپیمایی کشوری برای شرکت‌های هواپیمایی داخلی و خارجی صادر شده است.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

وی افزود: از ابتدای آغاز عملیات پروازهای اربعین تعداد 262 هزار و 994 مسافر با هزار و 36 پرواز جا‌به‌جا شدند.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری همچنین به تعامل همه بخش‌های مرتبط در عملیات پروازهای اربعین با این سازمان اشاره کرد و گفت:‌ در مرکز مدیریت و کنترل پروازها (OCC)، باوجود ظرفیت محدود در حمل ونقل هوایی محیطی فراهم آمده که با حضور نمایندگان تام الاختیار همه شرکت های هواپیمایی داخلی، شرکت فرودگاه‌ها و شهر فرودگاهی حضرت امام خمینی (ره) به صورت 24 ساعته و لحظه ای عملیات پروازی پایش می شود.

یازرلو به تعامل و همکاری شرکت فرودگاه‌ها و شهر فرودگاهی حضرت امام خمینی (ره) با سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت‌های هواپیمایی اشاره کرد و گفت: به منظور فراهم‌سازی زیرساخت های لازم و همچنین افزایش ظرفیت و روان‌سازی پروازهای اربعین همکاری بی‌نظیری توسط بخش‌های مذکور به عمل آمد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری افزود: شرکت‌های ارائه دهنده خدمات هندلینگ در فرودگاههای کشور نیز با بسیج همه امکانات و نیروی انسانی با تجربه خود به پشتیبانی 24 ساعته از پروازها پرداختند و با وجود محدودیت های موجود در حجم بالای پروازها عملکرد این شرکت ها به طور قابل ملاحظه ای از لحاظ کمی و کیفی رشد داشت.

پایان پیام/