باشگاه خبرنگاران جوان

برد مقتدرانه مدعیان و تساوی ارزشمند زغال سنگ در شهر گنبدهای فیروزه‌ای

برد مقتدرانه مدعیان و تساوی ارزشمند زغال سنگ در شهر گنبدهای فیروزه‌ای

سی و ششمین دوره لیگ برتر هندبال مردان باشگاه‌های کشور با پیروزی تیم‌های مدعی آغاز شد.

هفته نخست لیگ برتر هندبال مردان باشگاه‌های کشور عصر امروز با برگزاری ۵ دیدار آغاز شد که طی آن تیم‌های مس، شهید شاملی، فولاد سپاهان اصفهان و پلمیر خلیج‌فارس توانستند از سد حریفان خود عبور کنند و دیدار گیتی پسند و زغال سنگ طبس نیز با تساوی پایان یافت.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

در مسابقات هفته نخست لیگ برتر، صنعت مس که به سبزوار رفته بود، توانست در نیمه نخست ۸ بر ۱۴ و در نیمه دوم ۲۰ بر ۲۵ نتیجه را از آن خود کند تا نخستین پیروزی خود را در لیگ سی و ششم کسب کند.

در یک دیدار جذاب و تماشایی شاگردان کیوان صادقی در نخستین دیدار خود در هفته اول لیگ برتر به مصاف زغال سنگ طبس رفتند و هر چند در نیمه اول چند اختلاف از حریف خود عقب افتادند، اما توانستند این نیمه را تنها با یک اختلاف و با نتیجه ۱۳ بر ۱۴ به پایان برسانند. در نیمه دوم عملکرد گیتی پسند که مقابل هواداران خود بازی می‌کرد، بهتر شد و همین امر نتیجه داد و باعث شد حتی از حریفش پیش بیفتد، اما طبس نیز از پا ننشست و هرچه گیتی‌پسند می‌زد، جبران می‌کرد تا در نهایت با سیو تماشایی و لحظه آخری امید سرپوشی، گلر گیتی پسند، هر دو تیم به تساوی ۲۷ بر ۲۷ رضایت بدهند.

نایب قهرمان فصل گذشته نیز کار سختی در نخستین دیدار خود نداشت و مقابل تیم تازه‌وارد لیگ یعنی آلومینیوم اراک خوب ظاهر شد. نیروی زمینی شهید شاملی کازرون که با سرمربی جدید خود یعنی حمید صادقی شاه‌نشین به اراک رفته بود، توانست حریف خود را در نیمه نخست با نتیجه ۹ بر ۱۹ و نیمه دوم را با نتیجه ۲۲ بر ۳۴ از پیش رو بردارد.

نتیجه دیدار جذاب دو تیم تازه وارد لیگ نیز به سود نماینده خرم‌آباد به پایان رسید. فرازبام خائیز دهدشت و پلیمر خلیج‌فارس خرم‌آباد که تازه مجوز ورود به به لیگ برتر هندبال را کسب کرده‌اند، در نخستین دیدار لیگ مقابل هم صف‌آرایی کردند که برنده این تقابل پلمیر بود. پلیمر در نیمه نخست ۱۶ بر ۲۲ و در نیمه دوم ۳۶ بر ۴۱ از سد فرازبام گذشت.

در آخرین دیدار هفته نخست نیز دو تیم اصفهانی پرواز هوانیروز و فولاد سپاهان اصفهان به مصاف هم رفتند که نیمه نخست این دیدار ۱۱ بر ۱۳ به سود طلایی پوشان به پایان رسید. در نیمه دوم نیز شاگردان شهداد مرتجی موفق شدند با نتیجه ۲۴ بر ۲۷ از سد همشهری خود عبور کنند.

مسابقه دو تیم نفت و گاز گچساران و سپاهان نوین به دلیل عدم حضور تیم اصفهانی در زمین بازی برگزار نشد و کمیته انضباطی فدراسیون هندبال به زودی در خصوص نتیجه این دیدار تصمیم‌گیری خواهد کرد.

مسابقات هفته دوم لیگ برتر هندبال شنبه ۱۸ شهریور ماه برگزار خواهد شد.