مهر

مواکب ایرانی خدمات خود را تا زمان بازگشت زوار به کشور ارائه دهند

مواکب ایرانی خدمات خود را تا زمان بازگشت زوار به کشور ارائه دهند

شلمچه- معاون اول رئیس جمهور گفت: با توجه به اینکه پس از روز اربعین مواکب عراقی به فعالیت خود پایان می‌دهند، مواکب ایرانی باید به ارائه خدمات خود تا زمان بازگشت زوار به کشور ادامه دهند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد مخبر ظهر امروز شنبه پس از مراسم آغاز عملیات اجرایی راه آهن بصره – شلمچه و ضمن بازدید از این پایانه مرزی و گفت‌وگو با زوار حسینی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از تلاش‌های دولت و ملت عراق در میزبانی از زائران ایرانی و به خصوص همراهی دولت این کشور در روان‌سازی عبور و مرور از مرز تقدیر و تشکر می‌کنم.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به آسیب شناسی مشکلات اربعین در سال گذشته و برنامه‌ریزی که برای رفع این کاستی‌ها انجام شد، گفت: سال گذشته مردم با صف‌های چند کیلومتری، معطلی و برخی کمبودها در پایانه‌های مرزی مواجه بودند که دولت امسال با پیگیری شخص رئیس جمهور بر این مسائل تمرکز جدی کرد و اقدامات اساسی و کارهای فوق‌العاده ای انجام و ظرف چهار ماه اقدامات اساسی برای تکمیل زیرساخت‌ها در پایانه‌های مرزی صورت گرفت.

وی با یادآوری بازدیدهای سال گذشته خود از پایانه‌های مرزی کشور بیان کرد: سال گذشته در بازدیدهایی که انجام شد شاهد برخی گلایه‌ها و نارضایتی مردم و زائران بودم اما امسال با اقدامات بزرگ جمعی که با محوریت ستاد مرکزی اربعین و با مشارکت و همراهی همه دستگاه‌ها، نهادها و گروه‌های مردمی و جهادی صورت گرفت شاهد بهبود خدمات و رفع مسائل و نواقص سال گذشته هستیم.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به حضور و پیگیری مستمر وزیر کشور و وزیر راه و شهرسازی برای نظارت بر خدمت رسانی به زائران، اظهار کرد: روحیه جهادی یکی از ویژگی‌های مثبت اعضای دولت است و وقتی مأموریتی به آنها سپرده می‌شود با جدیت و از خودگذشتگی پای کار می‌آیند.

وی، مردم محور بودن را از دیگر ویژگی‌های دولت سیزدهم برشمرد و افزود: دولت در اکثر طرح‌ها و برنامه‌های خود به مردم و گروه‌های مردمی و جهادی اتکاء می‌کند و نتیجه این شده است که امروز در بازدیدها و دیدار با مردم و زائران گلایه و نارضایتی مشاهده نشد و در قسمت کنترل گذرنامه نیز مردم از سرعت انجام کارها رضایت کامل داشتند.

معاون اول رئیس جمهور با قدردانی از مردم و دولت عراق بخاطر همراهی و تعامل مناسب در پایانه‌های مرزی به‌خصوص در موضوع احراز هویت و کنترل گذرنامه زائرین و پذیرفتن مهر جمهوری اسلامی در ورود به خاک عراق، تصریح کرد: در موضوع ارز نیز همکاری دولت‌های ایران و عراق اتفاق بسیار خوبی بود و در بخش بهداشت و درمان نیز امسال شاهد برنامه‌ریزی و عملکرد مطلوبی از سوی دستگاه‌های مربوطه هستیم.

مخبر در ادامه از همکاری دستگاه‌هایی که برای اعزام اتوبوس و تأمین ناوگان حمل و نقل زائران همکاری داشته‌اند، قدردانی کرد و گفت: لازم است پیگیری‌ها و نظارت‌ها بر روند حمل و نقل تا زمان بازگشت کامل زائرین به کشور استمرار داشته باشد و با توجه به اینکه پس از روز اربعین موکب‌های عراقی به فعالیت خود پایان می‌دهند، موکب‌های ایرانی باید به ارائه خدمات خود تا زمان بازگشت زوار ایرانی به کشور ادامه دهند و تا چند روز پس از اربعین نیز فعالیت داشته باشند تا مردم با مشکل مواجه نشوند.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به مذاکره امروز خود با نخست وزیر عراق در خصوص حمل و نقل زائران، تاکید کرد: در دیدار امروز به نخست وزیر عراق تاکید کردم که برای تأمین ناوگان حمل و نقل و بازگشت زائران ایرانی کمک‌های لازم را انجام دهند که نخست وزیر عراق تاکید کرده که همین امروز دستورات لازم را در این خصوص صادر خواهد کرد.