فرارو

پیش‌بینی وضعیت هوا طی چند روز آینده/ رگبار پراکنده باران در این استان‌ها

پیش‌بینی وضعیت هوا طی چند روز آینده/ رگبار پراکنده باران در این استان‌ها

طی سه روز آینده در نوار شرقی به ویژه منطقه زابل، جنوب و شرق سمنان و بخش‌هایی از مرکز کشور و یکشنبه و دوشنبه (۱۲ و ۱۳ شهریورماه) در شرق، جنوب شرق و بخش‌هایی از مرکز و جنوب کشور، در بعضی ساعات وزش باد شدید، گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا آخرین وضعیت جوی استان‌ها کشور را تشریح کرد.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

به گزارش ایسنا، صادق ضیاییان در خصوص وضعیت هوای استان‌های کشور با بیان این‌که امروز (۹ شهریورماه) در برخی نقاط واقع در سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز مرکزی و برخی نقاط واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت رخ می‌دهد، اظهار کرد: از جمعه تا دوشنبه (۱۰ تا ۱۳ شهریورماه) در ارتفاعات مازندران و البرز مرکزی بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

وی اضافه کرد: لازم به ذکر است طی پنج روز آینده در ارتفاعات واقع در جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و شمال و شمال شرق هرمزگان در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب افزایش ابر، رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق انتظار می‌رود.

ضیاییان با بیان این‌که طی سه روز آینده در نوار شرقی به ویژه منطقه زابل، جنوب و شرق سمنان و بخش‌هایی از مرکز کشور و یکشنبه و دوشنبه (۱۲ و ۱۳ شهریورماه) در شرق، جنوب شرق و بخش‌هایی از مرکز و جنوب کشور، در بعضی ساعات وزش باد شدید، گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می‌شود، تصریح کرد: از اواخر وقت پنج‌شنبه تا شنبه (۹ تا ۱۱ شهریورماه) نیز خلیج فارس مواج است.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا در خصوص وضعیت هوای تهران نیز اظهار کرد: امروز پنج‌شنبه (۹ شهریورماه) آسمان تهران قسمتی ابری در بعضی ساعات وزش باد پیش بینی می‌شود که دمای هوای تهران امروز در بیشترین حالت ۳۳ و در کمترین حالت به ۲۲ درجه سانتیگراد خواهد رسید.