خبرگزاری فارس

دادستان تهران: زوار تهیه بلیت عزیمت به مرزها را به روزهای پایانی مراسم موکول نکنند

دادستان تهران: زوار تهیه بلیت عزیمت به مرزها را به روزهای پایانی مراسم موکول نکنند

دادستان تهران طی بازدیدی از پایانه مسافربری غرب، گفت: زوار عتبات عالیات، تهیه بلیت عزیمت به مرزها را به روزهای پایانی مراسم موکول نکنند.

به گزارش گروه قضائی خبرگزاری فارس به نقل از قوه قضائیه، علی صالحی دادستان تهران با اشاره به این مطلب که بازدید مذکور در راستای صیانت از حقوق عامه و تأکیدات ریاست قوه قضائیه در جهت تکریم زوار سرور و سالار شهیدان(ع) صورت گرفته است؛ اظهار داشت: پس از ورود دادستانی تهران به موضوع سفرهای اربعین حسینی و تشکیل کارگروهی به منظور بازرسی و نظارت بر روند فروش بلیت پرواز و همچنین اعزام مسافران به عتبات عالیات توسط شرکت های هواپیمایی، به حوزه حمل و نقل جاده ای نیز ورود کرده‌ایم.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

وی افزود: پس از برگزاری جلسه‌ای مشترک با مسئولان پایانه مسافربری، در بازدید میدانی از این پایانه، ضمن گفت و گو با تعدادی از مسافران و متصدیان فعال در امر فروش بلیت، مشکلات آنان نیز استماع و دستورات لازم در محل، صادر شد.

دادستان عمومی و انقلاب تهران همچنین اظهار داشت: در جلسه دادستانی تهران با مسئولان پایانه مسافربری غرب و دستگاه های نظارتی، ضمن اتخاذ تصمیماتی در خصوص ساماندهی وضعیت مسافرانی که قصد سفر به مقاصدی غیر از مرزهای شش گانه و در واقع مسافرت به سایر شهرهای کشور را دارند؛ بر ضرورت انجام بدون تأخیر این قبیل سفرها و تمهید امکانات لازم از جمله فروش بلیت و تأمین امکانات اسکان و پذیرایی این مسافران نیز تأکید شد.

صالحی همچنین با تأکید بر این مطلب که با نزدیک شدن به زمان اوج سفرهای تابستانی و همچنین اربعین حسینی، بروز مشکلات، امری محتمل و غیر قابل اجتناب خواهد بود؛ افزود: یکی از اهداف این قبیل بازدیدها، به حداقل رساندن این مشکلات است که در این زمینه نیز مصوباتی در حوزه اسکان، بهداشت و تهیه بلیت مسافران داشتیم.

صالحی در پایان به زائران مراسم اربعین حسینی نیز توصیه کرد: زائران گرامی لازم است تهیه بلیت عتبات عالیات را به تعویق نیندازند و هموطنانی هم که از سایر شهرستان ها قصد سفر به عتبات را دارند؛ بهتر است مبدأ را از تهران انتخاب نکرده و از شهر محل سکونت خود اقدام به تهیه بلیت و عزیمت به شهرهای مرزی کنند تا در تهران با تراکم جمعیت و مشکلات ناشی از آن مواجه نگردند.

پایان پیام/