باشگاه خبرنگاران جوان

برگزاری ۲۱ حراج در سامانه حراج خرده‌فروشی برخط اموال تملیکی

برگزاری ۲۱ حراج در سامانه حراج خرده‌فروشی برخط اموال تملیکی

رئیس سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی از برگزاری ۲۱ حراج در سامانه حراج خرده‌فروشی برخط این سازمان خبر داد.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

عبدالمجید اجتهادی در مراسم بهره‌برداری از انبار‌های سازمان اموال تملیکی و سامانه حراج خرده فروشی برخط گفت: وسعت انبار‌های سازمان اموال تملیکی افزایش یافته است به طوری که قبل از سال ١۴٠٠، این سازمان ۵٨ هزار متر مربع انبار ملکی داشت که ١۴ درصد انبار‌های سازمان، انبار ملکی بودند، اما امروز ٣۵ درصد انبار‌ها ملکی هستند.

به گفته رئیس سازمان اموال تملیکی، در دو سال گذشته در مجموع ٨١ هزار متر مربع انبار خریداری شده و ١.۵ برابر عمر سازمان اموال تملیکی انبار استاندارد خرید شده همچنین ٢٠ برابر عمر سازمان، قفسه بندی در انبارها شده است.

معاون وزیر اقتصاد می گوید: البته در مسیر تجهیز انبار مشکلاتی وجود دارد که در مواردی شکست معاملات مطرح می‌شود از این رو باید در استان‌ها ذی حساب ایجاد شود.

اجتهادی گفت: همچنین امروز سامانه حراج خرده‌فروشی برخط به صورت رسمی افتتاح می‌شود و در این سامانه بستر کاملا رقابتی و شفاف وجود دارد و کارکنان دولتی به صورت قانونی امکان شرکت در این حراج را دارند.

او گفت: تا کنون ٢١ حراج از طریق این سامانه برگزار شده و ۶ استان این حراج را برگزار کرده‌اند و به زودی این حراج در تمام استان‌ها برگزار خواهد شد.

اجتهادی گفت: تمام قوانین و قواعد در این سامانه رعایت می‌شود، گفت: رقابت قیمتی در این سامانه کاملا مشهود است و قیمت انواع کالا از بازار کمتر است و عموم مردم هم به این سامانه دسترسی دارند.

به گفته وی، تاکنون در استان‌های بوشهر، هرمزگان، کهگیلویه و بویراحمد، زنجان، سمنان و مازندران انبارهای مورد نیاز سازمان خریداری شده است.

مدیرعامل سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی همچنین تصریح کرد که انبارهای این سازمان در استان‌های یزد، اصفهان و قم در حال احداث هستند.

وی همچنین اعلام کرد: در برخی از استان‌ها وزارت راه‌وشهرسازی، گمرک و وزارت جهاد کشاورزی انبارهایی را در اختیار این سازمان قرار داده‌اند.

اجتهادی همچنین در رابطه با راه‌اندازی سامانه حراج خرده‌فروشی برخط سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی گفت: این سامانه پیش از لازم‌الاجراشدن قانون مبارزه با قاچاق به دستور وزیر اقتصاد طراحی و راه‌اندازی شده است.

به گفته مدیرعامل سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی، سامانه یادشده، سامانه‌ای رقابتی و شفاف بوده و استفاده از این سامانه برای عموم آزاد و رایگان است.