همشهری آنلاین

بازرسی ویژه ریاست جمهوری: مردم رشوه‌خواری در دستگاه‌ها را گزارش دهند

بازرسی ویژه ریاست جمهوری: مردم رشوه‌خواری در دستگاه‌ها را گزارش دهند

بازرسی ویژه ریاست جمهوری از مردم خواست گزارش‌های مستند خود درباره رشوه‌خواری و دیگر مفاسد و تخلفات اداری را از طریق سرشماره ۲۷۷۷ - ۰۲۱ ارائه کنند.

به گزارش همشهری آنلاین، ستاد خبری مبارزه با فساد بازرسی ویژه ریاست جمهوری اعلام کرد آماده دریافت گزارش‌های مردمی درباره موضوع رشوه و سایر گزارش‌های مستند از مفاسد و تخلفات اداری است.

این ستاد با اعلام سرشماره ۲۷۷۷ - ۰۲۱ برای دریافت گزارش‌های مردمی تصریح کرد: بر اساس تبصره ماده ۵۹۲ قانون مجازات اسلامی، در صورتی که رشوه‌دهنده، پرداخت رشوه را گزارش دهد، از مجازات قانونی معاف شده و مال به وی بازمی‌گردد.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

«مبارزه با فساد و تخلفات اداری» از مهم‌ترین رویکردها و برنامه‌های دولت سیزدهم است و آیت‌الله رئیسی بارها با تأکید بر ضرورت «مبارزه با فساد» و مقابله با هرگونه «تبعیض و روابط ناسالم اداری»، نظارت و پیشگیری را مؤثرترین و مهم‌ترین عامل مقابله با مفاسد دانسته و به مردم اطمینان داده است دولت مردمی در پایبندی به قوانین و ضوابط، اجازه نمی‌دهد هیچ مدیر یا کارمندی از قدرت و منابعی که در اختیار دارد، سوءاستفاده کند.

رئیس‌جمهور همچنین در نیمه آبان ماه ۱۴۰۰، حجت‌الاسلام والمسلمین «حسن درویشیان» را که در دوران ریاست آیت‌الله رئیسی در دستگاه قضا ریاست سازمان بازرسی کل کشور را بر عهده داشت، به‌عنوان رئیس دفتر بازرسی ویژه ریاست جمهوری و نماینده خود در امر مبارزه با فساد منصوب و بر اساس اصل ۱۲۷ قانون اساسی اختیاراتی ویژه در این زمینه برای اجرای سند ملی مبارزه با فساد به وی تفویض کرد.