مهر

تعداد هواپیماهای فعال تا پایان سال به ۲۵۰ فروند می‌رسد

تعداد هواپیماهای فعال تا پایان سال به ۲۵۰ فروند می‌رسد

رییس سازمان هواپیمایی با اشاره به اینکه تعداد هواپیماهای فعال تا پایان سال به ۲۵۰ فروند می رسد گفت: در طول ۲۰ ماه گذشته ۶۰ فروند هواپیما به کشور وارد شده که ۳۰ فروند عملیاتی شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، «محمد محمدی بخش» از افزایش تعداد ناوگان به ۲۵۰ فروند هواپیما تا پایان سال خبر داد و گفت: متوسط عمر ناوگان هوایی کشور از ۲۸.۵ سال در ابتدای دولت سیزدهم امروز به ۲۶ سال رسیده است و عمر ناوگان نه تنها ۲ سال جوان‌تر شده بلکه ۲ سال از پیری ناوگان جلوگیری شده است و در نظر داریم متوسط عمر ناوگان را به زیر ۲۰ سال کاهش دهیم.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: در طول ۲۰ ماه گذشته ۶۰ فروند هواپیما به کشور وارد شده که ۳۰ فروند از این هواپیماها تاکنون عملیاتی شده است.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

وی همچنین به ارائه گزارش پروازهای اربعین ۱۴۰۲ پرداخت و گفت: برای عملیات پروازهای اربعین که از ۲۷ مردادماه آغاز و تا ۲۰ شهریور ماه ادامه دارد در مجموع ۴ هزار و ۶۴۳ مجوز پروازی صادر شده که از این تعداد مجوز صادر شده سهم شرکت هواپیمایی عراقی ۹۶۶ پرواز است.

وی با بیان اینکه قرار است بیش از ۳۰۰ هزار زائر از طریق ۲۳ فرودگاه ایران به فرودگاه‌های نجف و بغداد اعزام شوند، افزود: تاکنون ۷۰ درصد بلیت پروازهای اربعین به فروش رفته و از ابتدای عملیات پروازی اربعین ۶۵ هزار و ۷۸۶ زائر با ۵۱۲ پرواز جا به جا شده‌اند.

محمدی بخش در خصوص نظارت‌های صورت گرفته بر نحوه عرضه بلیت گفت: سازمان تعزیرات، دادستانی، سازمان هواپیمایی کشوری و سازمان بازرسی کل کشور در قالب یک گروه از تمام شرکت هاو سایت‌های فروش بلیت روزانه نحوه عرضه و نمایش فروش بلیت را بررسی و بازرسی می‌کنند.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، صنعت حمل و نقل هوایی را پیشران توسعه کشور عنوان کرد و گفت: اما این صنعت در ایران بیش از ۴۳ سال است که در جنگ تمام عیار قرار دارد و از تحریم گذشته است.

وی صنعت حمل و نقل هوایی را ایمن‌ترین و امن‌ترین بخش حمل و نقل عنوان کرد و گفت: علی رغم قرار داشتن در شرایط سخت تحریم یاد گرفتیم که چگونه این صنعت را حفظ کنیم و بتوانیم در حوزه ایمنی و امنیت رتبه قابل قبولی را در سطح دنیا کسب کنیم.

محمدی بخش ادامه داد: برای رفع نیازهای این صنعت یک برنامه ده سال و ۴ راهبرد از جمله تاب آوری، نهضت تعمیر قطعات، تأمین نقدینگی برای نوسازی ناوگان و ساخت هواپیمای بومی تعریف شده است.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری افزود: استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان یک راهبرد در صنعت حمل و نقل هوایی است تا آنجایی که امروز هیچ موتور و قطعه‌ای برای تعمیر به خارج از کشور نه تنها ارسال نمی‌شود بلکه تعدادی از شرکت‌های صاحب سبک قطعات‌شان در ایران تعمیر می‌شود.

محمدی بخش، گفت: با توجه به دیپلماسی فعال، ایران به ۱۰۸ نقطه بین‌المللی پرواز انجام می‌دهد.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه روزانه ۱۲۰۰ پرواز در ایران انجام می‌شود، افزود: همچنین ۲۹ کشور دارای پرواز مستقیم از ایران هستند و ۲۷ ایرلاین خارجی از اروپا، آسیای میانه و چین در ایران فعالیت می‌کنند.

وی افزود: با ۳۲ کشور ظرف ۲۰ ماه گذشته تفاهم نامه بین المللی به امضا رسیده است که تمامی این پروازها به صورت ایمن انجام می‌شود.