مهر

ممنوعیت فروش بلیت چارتری به مناطق آزاد ادامه دار است

ممنوعیت فروش بلیت چارتری به مناطق آزاد ادامه دار است

رئیس سازمان هواپیمایی گفت: فروش چارتری یک موضوع مهم برای بخش هوایی محسوب می‌شود و عرضه و تقاضا را دچار چالش می‌کند و فروش بلیت چارتری را تا پایان تابستان متوقف کردیم.

به گزارش خبرنگار مهر، مقرر شده است عرضه پروازهای چارتری در کشور تا پایان شهریورماه متوقف شود، در حالی که ضرورت دارد، ابتدا قوانین محکم با ضمانت اجرایی برای عدم فروش بلیت‌های چارتر طرح و اجرا شود تا در صورت مشاهده عدم اجرای این قانون برخورد جدی با بساط جیب بری سوداگران شود.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

محمد محمدی بخش رئیس سازمان هواپیمایی نیز در اوایل مردادماه اعلام کرد فروش بلیت‌های چارتری تا پایان شهریور برای آرامش بازار ممنوع شد و قوانین لازم برای ممنوعیت کامل در دستور کار است.

پس‌از اعلام خبر رئیس سازمان هواپیمایی در خصوص ممنوعیت فروش بلیت‌های چارتری؛ مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی نیز در حیاط دولت این موضوع را تأیید و در ۴ مرداد دستور داد که مجوز پروازهای چارتری در هر صورت تا اطلاع ثانوی لغو شود، البته به جز پرواز به میادین نفتی که جزئیات آن با سازمان‌های متقاضی مشخص می‌شود.

وزیر جوان کابینه دولت سیزدهم گفت: یکی از مشکلاتی که در بخش فروش بلیت هواپیما ایجاد شده صدور مجوزهای بلاوجه چارتری است که برای این موارد دستور دادم سازمان هواپیمایی بساط سوداگری را از بازار فروش بلیت هواپیما جمع کند تا بازار آرامش بگیرد.

در ادامه محمد محمدی بخش رئیس سازمان هواپیمایی در واکنش به آزادسازی فروش بلیت‌های چارتری برای مناطق آزاد گفت: فروش چارتری یک موضوع مهم برای بخش هوایی محسوب می‌شود و عرضه و تقاضا را دچار چالش می‌کند آن را متوقف کردیم.

رئیس سازمان هواپیمایی در ادامه تصریح کرد: در شرایط این فصل سال که با پروازهای اربعین و آخر تابستان مواجه هستیم حتماً تا پایان تابستان فروش چارتری متوقف است، اما با شروع فصل پاییز مجدداً بررسی‌ها صورت گرفته و بر اساس نظرات کارشناسی اقدام می‌کنیم و به دنبال رونق مناطق آزاد هستیم، اما چارچوب‌های لازم باید رعایت شود و قیمت مصوب را کنترل می‌کنیم و بر اساس قانون و مصوبات به مناطق آزاد کمک می‌کنیم تا بسته سفری هتل همراه با بلیت هواپیما به مردم عرضه شود.

وی افزود: اینکه در ایام نوروز پروازهای چند برابری به کیش و قشم داشتیم نشان دهنده نظر حمایتی بخش هوایی از مناطق آزاد است.