مهر

قهرمانی نماینده ایران در مسابقات تنیس روی میز جهانی آزاد اردن

قهرمانی نماینده ایران در مسابقات تنیس روی میز جهانی آزاد اردن

بنیامین فرجی ملی پوش نوجوان تنیس روی میز ایران قهرمان مسابقات رده سنی زیر ۱۵ سال آزاد جهانی (کانتندر) اردن شد.

به گزارش خبرنگار مهر، فرجی در مرحله گروهی مسابقات تنیس روی میز آزاد جهانی اردن، حریفانی از لیبی و قطر را شکست داد و به عنوان صدرنشین راهی مرحله حذفی شد.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

در مرحله حذفی، فرجی ابتدا با قرعه استراحت روبرو شد و در مرحله یک هشتم پایانی حریف اردنی را ۳ بر صفر شکست داد و به جمع ۸ بازیکن برتر مسابقات صعود کرد.

ملی پوش نوجوان کشورمان در مرحله یک چهارم در مصاف با یوسف عبدالله از قطر ۳ بر یک به برتری دست یافت و به نیمه نهایی صعود کرد. در این مرحله فرجی با حساب ۳ بر صفر ماگار از هند را برد و فینالیست شد.

نابغه نوظهور پینگ پنگ ایران در فینال با نتیجه قاطع ۳ بر صفر سودهانشو مینی دیگر نماینده هند را از پیش رو برداشت و قهرمان مسابقات آزاد جهانی اردن در رده سنی زیر ۱۵ سال شد.

در چارحوب همین رقابت ها و در بخش دختران، وانیا یاوری با قبول شکست ۳ بر یک مقابل حریف هندی در نیمه نهایی به مقام سوم مشترک مسابقات رده سنی زیر ۱۵ سال دختران دست یافت.

یاوری که در مرحله گروهی دو حریف از اردن و حریفی دیگر از مراکش را شکست داده بود و به عنوان صدرنشین راهی مرحله حذفی شده بود در مرحله یک چهارم پایانی ۳ بر صفر چیری از لبنان را شکست داد و به نیمه نهایی صعود کرد.

وانیا یاوری پیش از این در رده سنی زیر ۱۳ سال دختران نایب قهرمان شده بود.

هدایت ملی پوشان تنیس روی میز کشورمان بر عهده حوری آقامیری می باشد.

مسابقات آزاد جهانی (کانتندر) اردن در ۵ رده سنی به میزبانی امان برگزار شد.