دلتاپیام

طرز تهیه کباب تابه‌ای رژیمی

طرز تهیه کباب تابه‌ای رژیمی

کباب تابه ای یکی از انواع کباب‌های سنتی ایرانی است که می‌خواهیم روش پخت رژیمی آن را به شما یاد بدهیم. در این دستور پخت از روغن استفاده می‌شود و طعم و مزه بسیار خوبی دارد. برای کسانی که در رژیم غذایی هستند ولی طعم و مزه کباب‌ها را دوست دارند بسیار مناسب است. در تهیه این غذا از ترکیب گوشت و مرغ استفاده می‌شود و شما به راحتی در ماهیتابه می‌توانید آن را تهیه کنید. با مجله دلتا همراه باشید تا طرز تهیه کباب تابه ای رژیمی را یاد بگیرید.

کباب تابه‌ای یکی از غذاهای خوشمزه و پرطرفدار است که خیلی راحت و سریع هم آماده می‌شود. نوع رژیمی آن هم روش تازه‌ای را به شما یاد می‌دهد تا اگر رژیم غذایی خاصی دارید آن را درست نمایید.

مواد لازم برای تهیه کباب تابه ای رژیمی

طرز تهیه کباب تابه ای رژیمی

مرحله اول

ابتدا یک پیاز بزرگ را رنده ریز بزنید و آب پیاز را بگیرید. می‌توانید داخل غذاساز بریزید و آن را خوب میکس کنید. سینه مرغ را نیز چرخ کنید یا داخل همان غذاساز بریزید و با پیاز مخلوط نمایید.

مرحله دوم

در ادامه گوشت چرخ‌کرده را هم اضافه کنید و بعد پودر نان را به همراه تخم‌مرغ و سیر رنده‌شده و ادویه‌ها و کمی نمک بریزید و مواد را خوب ورز دهید تا منسجم شود. ورز دادن در خرد نشدن کباب‌ها تاثیر بسیار زیادی دارد. اگر از غذاساز استفاده می‌کنید با میکس کردن مواد باعث انسجام مایه کباب می‌شوید.

مرحله سوم

یک تابه نچسب را انتخاب کنید و مواد را داخل آن پهن کنید. استفاده از تابه نچسب قسمت خیلی مهم تهیه این کباب است. کباب را برش بزنید و روی آن سماق بریزید. بهتر است از تابه دوطرفه برای تهیه کباب تابه ای رژیمی استفاده کنید.

طرز تهیه کباب تابه‌ای رژیمی

مرحله چهارم

در تابه را ببندید و روی شعله کم قرار دهید و بگذارید کباب خیلی کم جمع شود و آب بیندازد و بعد حرارت را کم کنید و اجازه دهید تا کاملا بپزد و بعد برش‌ها را برگردانید و روی حرارت زیاد سرخ کنید تا آب اضافی آن کشیده شود و با روغنی که از گوشت پس داده است به روغن بیفتد. گوجه‌ها را بشویید و کباب کنید و با کته زعفرانی میل کنید.

اگر به دستورهای غذایی گوشتی علاقه دارید، کباب ترکی خانگی را بخوانید.

نکات کلیدی در تهیه کباب تابه ای رژیمی

طرز تهیه کباب تابه‌ای رژیمی

پیشنهاد مطالعه: برای دیدن مطالب بیشتر آشپزی دلمه گوجه‌فرنگی را بخوانید.


آشپزی

اخبار آشپزی