دلتاپیام

کباب فسنجانی ، ساده و خوشمزه

کباب فسنجانی ، ساده و خوشمزه

کباب فسنجانی یا همان جوجه کباب فسنجانی یکی از روش‌های مزه‌دار کردن جوجه به روش شمالی است. شما می‌توانید این کباب را روی زغال و یا داخل تابه و یا داخل فر و یا حتی سولاردم نیز تهیه کنید ولی این جوجه کباب روی زغال طعم و مزه دودی به خود گرفته و مزه خیلی بهتری دارد. استفاده از گردو و رب انار باعث شده که به این غذا کباب فسنجانی گفته شود. همراه مجله اینترنتی دلتا باشید.

شما می‌توانید از سینه مرغ بدون استخوان و یا مرغ خرد شده استخوان‌دار در تهیه این کباب استفاده کنید.

مواد لازم برای تهیه کباب فسنجانی

طرز تهیه کباب فسنجانی شمالی با گردو و رب انار

مرحله اول

ابتدا سینه مرغ را بدون استخوان یا می‌توانید با همان استخوان به اندازه دلخواه خرد کنید سعی کنید تمام اندازه و برش‌ها را یک اندازه بزنید نه خیلی ریز بزنید که بسوزد نه خیلی درشت که در هنگام پخت خام بماند.

مرحله دوم

پیاز را پوست بگیرید و رنده بزنید سپس آب پیاز را کاملا بگیرید و آب پیاز بدست آمده را روی مرغ‌ها بریزید و به آن نمک و فلفل سیاه اضافه کنید سپس گردو‌ها را نیم‌کوب کنید نباید خیلی گردو ریز و آسیاب شده باشد سپس رب انار را اضافه کنید.

مرحله سوم

بسته به ترشی و شیرینی رب انار خود می‌توانید مقدار آن‌را تنظیم کنید. همه مواد را هم بزنید تا تمام جوجه‌ها با مواد مزه‌دار شوند سپس کمی روغن مایع در حد چند قاشق غذا‌خوری افزوده و روی مواد را بپوشانید و برای ۴ الی ۱۲ ساعت در یخچال استراحت دهید.

مرحله چهارم

در ادامه بعد از مزه‌دار شدن کباب‌ها آن را روی سیخ بزنید. بهتر است سینه و ران‌های خرد شده را جداگانه سیخ بزنید زیرا زمان پخت آن‌ها متفاوت است و بعد روی زغال داغ شده از قبل بگذارید تا کباب شود. کره را ذوب کنید و در حین پختن روی کباب فسنجانی بزنید تا گردوها نسوزند. سپس به همراه برنج زعفرانی و مخلفات دلخواه میل کنید. نوش جان!

نکات کلیدی در تهیه کباب فسنجانی


آشپزی

اخبار آشپزی