دلتاپیام

طرز تهیه سیب پلو کرمانشاهی، ساده و خوشمزه

طرز تهیه سیب پلو کرمانشاهی، ساده و خوشمزه

سیب پلو غذای خوشمزه کرمانشاهی است. این غذا بسیار راحت و سریع تهیه می‌شود و مناسب برای روزهایی است که نمی‌دانید چه غذایی درست کنید و عجله دارید. سیب پلو را می‌توانید با تن ماهی، گوشت چرخ کرده و فیله مرغ تهیه کنید. امروز در مجله اینترنتی دلتا طرز تهیه سیب پلو کرمانشاهی بسیار خوشمزه با شوید و فیله مرغ را به شما آموزش می‌دهیم.

سیب زمینی بسیار برای سلامت استخوان‌ها و تنظیم فشار خون مفید است.

مواد لازم برای تهیه سیب پلو ساده

طرز تهیه سیب پلو کرمانشاهی با شوید و فیله مرغ

مرحله اول

ابتدا فیله‌های مرغ را به همراه زعفران و آبلیمو و ادویه‌ها خوب مزه‌دار کنید و بگذارید داخل یخچال تا مزه‌دار شود.

مرحله دوم

سیب زمینی‌ها را شسته و پوست بگیرید سپس مکعبی برش داده و کنار بگذارید.

مرحله سوم

داخل تابه مقداری روغن ریخته و فیله مرغ را خوب سرخ کنید تا مغز پخت شود می‌توانید یک عدد هویج حلقه شده و زعفران و کمی آب ریخته تا مرغ‌ها و هویج‌ها آب‌پز شوند و یا می‌توانید برای پخت فیله‌ها از بخارپز استفاده کنید.

مرحله چهارم

برنج را با مقداری نمک از چند ساعت قبل خیس کنید و روی حرارت بگذارید تا به جوش بیاید ۵ دقیقه قبل از این‌که برنج را آبکش کنید سیب زمینی‌های مکعبی را اضافه کرده سپس آبکش کنید و قابلمه را روی حرارت گذاشته و مقداری روغن کف آن بریزید. سپس ته دیگ دلخواه را بگذارید. مقداری از مخلوط برنج و سیب زمینی را ریخته و روی آن شوید بریزید و با قاشق خوب هم زده تا مخلوط شود. سپس لایه به لایه این کار را تکرار کرده و در آخر برنج را دم گذاشته و وقتی برنج پخته شد روی آن روغن کرمانشاهی ریخته تا طعم و بوی بی‌نظیری به سیب پلو بدهد. سپس داخل دیس سرو کشیده و با فیله‌های مرغ سرخ شده میل نمایید. نوش جان!

نکات کلیدی در طرز تهیه سیب پلو