ورزش3

اعتراض باشگاه به حکم انضباطی مرد پرتغالی/ استقلال: ترسیدید ببریم ساپینتو را اخراج کردید!

اعتراض باشگاه به حکم انضباطی مرد پرتغالی/ استقلال: ترسیدید ببریم ساپینتو را اخراج کردید!

استقلال: ترسیدید ببریم ساپینتو را اخراج کردید!

باشگاه استقلال حکم محرومیت ریکاردو ساپینتو را به محاکم بین‌المللی می‌برد.

به گزارش "ورزش سه"، لحظاتی پیش سید حجت کریمی، سرپرست مدیرعاملی باشگاه استقلال، از اعتراض این باشگاه در خصوص رای محرومیت ریکاردو ساپینتو خبر داد و اعلام کرد این موضوع را در هر نهاد داخلی و خارجی‌ای که لازم باشد، پیگیری خواهد کرد.این نوشته کوتاه مقدمه‌ای بر بیانیه تند استقلال بر محرومیت ساپینتو است که کمیته انضباطی ساعتی پیش آن را اعلام کرده است. استقلال در بیانیه خود به شدت از کمیته داوران انتقاد کرده و در این نوشته آنها را به حد بوقچی تیم رقیب (پرسپولیس) تنزل داده است.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.
اعتراض باشگاه به حکم انضباطی مرد پرتغالی/ استقلال: ترسیدید ببریم ساپینتو را اخراج کردید!

این بیانیه را بخوانید:

*رای کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در خصوص محرومیت ۴ ماهه ریکاردو ساپینتو، سرمربی استقلال، در ادامه آرای یک‌طرفه و غیرمنصفانه فصل اخیر صادر شده است.باشگاه استقلال به شدت به این رای ناعادلانه معترض است و حتما به کمیته استیناف اعتراض خواهد کرد، اما سوال اصلی اینجاست که دلیل محرومیت ساپینتو چیست؟ آیا این محرومیت به استناد گزارش تیم داوری که با لباس داوری در جشن قهرمانی تیم رقیب شرکت می‌کند و با لبخند به سرمربی و‌ سرپرست رقیب تبریک می‌گوید، اتخاذ شده است؟!

زمانی که استقلال گل تساوی را زد، چه اتفاقی افتاد که ساپینتو اخراج شد؟یکی از اعضای تیم داوری فینال حذفی در مصاحبه‌ای به صراحت گفته ساپینتو به خاطر اعتراض سرمربی و سرپرست پرسپولیس، از کنار زمین اخراج شد!که این امر در تصاویر منتشره هم کاملا مشخص است.خنده‌دار نیست که سرمربی یک تیم با اعتراض نیمکت‌نشینان رقیب اخراج شود؟! وقتی در آن شرایط حساس یک تیم به گل تساوی رسیده، هیچ دلیلی برای اعتراض سرمربی‌اش وجود ندارد، اما به نظر می‌رسد آن گل لحظه‌های آخر مسابقه، کام برخی را تلخ کرد که نگران از دست دادن حضور در جشن قهرمانی تیم محبوبشان بودند!سرمربی استقلال صرفا با اعتراض تیم رقیب اخراج شده و احتمالا گزارش مدنظر قرارگرفته را همان‌هایی نوشته‌اند که به اعتراض نیمکت‌نشینان حریف گفتند: "چشم!"

اعتراض باشگاه به حکم انضباطی مرد پرتغالی/ استقلال: ترسیدید ببریم ساپینتو را اخراج کردید!

از کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال برای صدور این حکم ناعادلانه مدارک مستند و توضیح محکمه‌پسند می‌خواهیم. رأیی که بر اساس گزارش دروغ یک داورنما نوشته شود، عادلانه نیست. شما قسم به اجرای عدالت خورده‌اید و باید خدا‌وند را مدنظر قرار دهید.وقتی رئیس کمیته داوران که پیش‌تر با صراحت گفته بود: "یک پنالتی طلب فلان تیم"، بعد از دربی برگشت لیگ هم گفت: "اگر بگویم پنالتی استقلال درست بود، رقیب ناراحت می‌شود." دیگر چه انتظاری می‌شود از مجموعه تحت مدیریتش داشت؟ لباس داوری را از تن خارج کنید و هر بازی با پیراهن تیم محبوب و صورت‌های رنگ شده به استادیوم بروید و بوق بزنید!

این وسط حکم آن داوری که در اقدامی بسیار زشت با دست به صورت سرمربی استقلال ضربه زد چه شد؟!دلیل آن صحنه‌ها و حواشی رخ داده، اخراج بی‌دلیل ساپینتو پس از گل تساوی بود. سرمربی تیمی که با آن فشار و در آن لحظه به گل تساوی رسید را بدون هیچ دلیلی اخراج کردید و حالا هم چنین محرومیتی صادر می‌کنيد؟

باشگاه استقلال برای عدالت‌خواهی به هر نهاد داخلی و بین المللی ممکن مراجعه خواهد کرد تا حق این باشگاه و هوادارانش محقق شود، زیرا اساس این حکم‌ زیر سوال است.