باشگاه خبرنگاران جوان

بارسا ۳-۰ مایورکا

بارسا ۳-۰ مایورکا

بارسلونا در هفته ماقبل پایانی لالیگا موفق شد مهمان خود رئال مایورکا را با نتیجه ۳-۰ شکست دهد.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

بارسلونا که پیش از این قهرمانی خود در لالیگا را قطعی کرده امشب در یکی از بازی های هفته سی و هفتم به مصاف رئال مایورکا رفت. این دیدار از ساعت ۲۰:۳۰ در ورزشگاه نوکمپ آغاز شد و با برتری ۳-۰ شاگردان ژاوی به پایان رسید تا آخرین بازی جوردی آلبا و سرخیو بوسکتس در نوکمپ با یک برد شیرین همراه شود.

تنها یک دقیقه از بازی گذشته بود که بارسا گل اول را وارد دروازه حریف کرد. در چهل و هفتمین ثانیه از بازی بود که گاوی در سمت راست محوطه جریمه با دومینیک گریف تک به تک شد و با یک پاس کوتاه آنسو فاتی را در دهانه دروازه صاحب توپ کرد تا این بازیکن دروازه خالی را به راحتی باز کند.

گاوی در دقیقه ۹ می توانست گل دوم بارسلونا را به نام خود ثبت کند اما شوت او از پشت محوطه جریمه را دروازه بان حریف در اختیار گرفت. مایورکا در دقیقه ۱۴ با اخراج آماث اندیایه ۱۰ نفره شد. این بازیکن با تکلی بسیار خشن ساق پای الکس بالده را نشانه گرفته و او را به حدی مصدم کرد که دیگر قادر به ادامه بازی نبود و همزمان با اخراج او مجبور به ترک زمین شد.

بارسلونا که با یک یار بیشتر در پی بیشتر کردن اختلاف بود توانست در دقیقه ۲۴ به گل دوم برسد. آنسو فاتی روی پاس در عمق بسیار زیبای فرانکی دی یونگ با دروازه بان تک به تک شده و خود و تیمش را دو گله کرد.

ستاره ۲۰ ساله بارسا در آخرین دقیقه از وقت های تلف شده شانس این را داشت تا هت تریک کند اما شوت زیبای او از روی خط محوطه جریمه را دروازه بان حریف به زیبایی راهی کرنر کرد تا نیمه اول با برتری ۲-۰ شاگردان ژاوی به پایان برسد.

ژول کنده در دومین دقیقه از نیمه اول روی ارسال کرنر گاوی می توانست به گل سوم دست پیدا کند اما قدر این فرصت را ندانست تا بازی با برتری دو گله میزبان ادامه پیدا کند.

بارسلونا که برتری مطلقی بر بازی داشت در دقیقه ۵۴ صاحب یک موقعیت خوب دیگر شد که طی آن عثمان دمبله سانتر فاتی را با ضربه سر روانه دروازه حریف کرد اما مارتین ولیجنت از روی خط توانست دروازه تیمش را نجات دهد.

شاگردان ژاوی بالاخره مزد برتری خود در نیمه دوم گرفتند و توانستند در دقیقه ۷۰ توسط گاوی به گل برسند. سازنده گل اول آبی اناری ها روی پاس دمبله در سمت راست محوطه جریمه صاحب توپ شد و با شلیکی دیدنی گوشه دروازه حریف را هدف گرفت تا نتیجه را ۳-۰ کند.

ضربه آکروباتیک روبرت لواندوفسکی در دقیقه ۷۹ آخرین موقعیت خطرناک این دیدار بود که با اختلاف اندک از بالای دروازه به بیرون رفت و بارسا با کنترل کار در دقایق پایانی توانست این دیدار را با برتری ۳-۰ به پایان برسد. شاگردان ژاوی با این برد ۸۸ امتیازی شده و فاصله خود با رئال را به ۸ رساندند. مایورکا هم ۴۷ امتیازی ماند تا هفته ماقبل پایانی را با رتبه یازدهم پشت سر بگذارد.