همشهری آنلاین

سوت فینال پرسپولیس - استقلال در دست داور بین‌المللی | تصمیم کمیته داوران برای دربی ۱۰۱

سوت فینال پرسپولیس - استقلال در دست داور بین‌المللی | تصمیم کمیته داوران برای دربی ۱۰۱

کمیته داوران فدراسیون فوتبال قصد دارد داور صد و یکمین مسابقه ۲ تیم پرسپولیس و استقلال را به یک داور بین المللی بدهد.

به گزارش همشهری‌آنلاین، کمیته داوران فدراسیون فوتبال قصد دارد از بین ۷ داور بین المللی کشور یکی را برای قضاوت انتخاب کند. در حال حاضر فهرست داوران بین المللی به ترتیب اولویت به شرح زیر است:

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

۱-موعود بنیادیفرد

۲-پیام حیدری

۳-بیژن حیدری

۴-حسن اکرمی

۵-سیدوحید کاظمی

۶-امیر عرب براقی

۷- مرتضی منصوریان

در واقع اگر بخواهند براساس اولویت فهرست داوران بین المللی انتخاب کنند باید قضاوت این مسابقه به موعود بنیادی فر برسد اما برخی مدعی اند بیژن حیدری از گزینه‌های اصلی قضاوت دربی ۱۰۱ است. در بین دیگر داوران این فهرست ۷ نفره سید وحیدکاظمی هم سومین گزینه محسوب می شود البته کاظمی در دیدارهای استقلال و پرسپولیس اشتباه تاثیرگذاری نداشته اما به دلیل اشتباهاتی که در دیدار سپاهان و پیکان انجام داد شاید کمترین شانس را برای دربی داشته باشد. به جز این ۳ گزینه بین المللی برخی از افراد نزدیک به داوران می‌گویند می خواهند قضاوت این بازی را به اشکان خورشیدی بدهند داوری با تجربه که البته در آستانه بازنشستگی هم قرار دارد. در دربی صدم هم نام او برای قضاوت دربی مطرح شده بود.

این گمانه‌زنی‌ها در حالی رخ می دهد که مدیران باشگاه استقلال خواستار حضور داوران خارجی در دربی یکصد و یکم هستند. حساسیت فوق العاده این بازی از یک طرف و از سویی دیگر ارزش داشتن ۲ جام در این بازی باعث شده که استقلالی‌ها به دنبال داور خارجی باشند. اگر استقلال برنده این دربی شود به جز جام قهرمانی حذفی شانس کسب جامی دیگر در سوپرجام را خواهد داشت اما اگر پرسپولیس برنده شود به طور اتوماتیک دو جام خواهد گرفت! هم جام حذفی و هم سوپرجام زیرا در آئین نامه مسابقات ما آمده تیمی که قهرمان لیگ برتر و جام حذفی شود قهرمان سوپرجام هم خواهد شد.