خبرگزاری فارس

کشف و توقیف بیش از ۲۳ میلیارد تومان کالای قاچاق در شهرستان شهریار طی یک‌ماه گذشته

کشف و توقیف بیش از ۲۳ میلیارد تومان کالای قاچاق در شهرستان شهریار طی یک‌ماه گذشته

دادستان شهرستان شهریار استان تهران از کشف کالا‌های قاچاق به ارزش مالی ۲۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان در این شهرستان در طی یک ماه گذشته خبر داد.

به گزارش خبرنگار قضائی خبرگزاری فارس، حمید عسکری پور دادستان شهریار گفت: دادستانی شهرستان شهریار در راستای پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز اقدام به تعریف برنامه‎ای مدون جهت شناسایی و برخورد با مرتکبان این حوزه کرده است. نتیجه اقدامات صورت گرفته در سال ۱۴۰۱ مجموعاً به ارزش مالی ۲۵۲ میلیارد و ۳۹۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان شده است.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

دادستان شهرستان شهریار تصریح کرد: پیرو تأکیدات رئیس قوه قضائیه مبنی بر برخورد با قاچاقچیان و جلوگیری از قاچاق کالا و ارز و همچنین نام گذاری سال ۱۴۰۲ به عنوان سال مهار تورم و رشد تولید، مبارزه با قاچاقچیان سازمان یافته کالا و ارز از اولویت‌های مهم دادستانی شهرستان شهریار است، بنابراین در راستای حمایت از تولید و معیشت شهروندان در یک ماه گذشته این دادستانی اقدام به کشف انواع کالا‌های قاچاق و احتکار شده کرده است.

عسکری پور اظهار کرد: در این رابطه با شناسایی تعدادی انبار و محل نگهداری کالا‌های قاچاق،۴۷ هزار قلم شیرآلات بهداشتی، ۱۲۸ دستگاه لوازم خانگی، پنج هزار قلم اسباب بازی، هزار و ۵۰۰ لیتر مشتقات نفتی و کشف یک انبار پی وی سی در مجموع به ارزش ۲۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان شد.

دادستان شهرستان شهریار با اشاره به توقیف ۴ دستگاه خودرو در این حوزه، گفت: در این خصوص ۸ متهم شناسایی و دستگیر شدند.

پایان پیام/