مهر

آتش سوزی ساختمان اداره پست تاریخی «مانیل» در فیلیپین

آتش سوزی ساختمان اداره پست تاریخی «مانیل» در فیلیپین

مقامات فیلیپین صبح دوشنبه اعلام کردند که اداره پست مرکزی مانیل، یکی از تاریخی‌ترین ساختمان‌های پایتخت فیلیپین، در اثر آتش‌سوزی شبانه از بین رفت.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از نیویورک تایمز، مقامات فیلیپین صبح دوشنبه اعلام کردند که اداره پست مرکزی مانیل، یکی از تاریخی‌ترین ساختمان‌های پایتخت فیلیپین، در اثر آتش‌سوزی شبانه از بین رفت.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

این سازه که در سال ۱۹۲۶ ساخته شده است، یکی از شناخته شده ترین مکان‌های دیدنی پایتخت فیلیپین است. علت آتش سوزی روز دوشنبه مشخص نیست.

پوسته سازه به سبک نئوکلاسیک که در سال ۱۹۲۶ ساخته شد هنوز پابرجا بود. اما رئیس پست «لوئیس کارلوس» گفت که «ساختمان به طور کامل تخریب شده است؛ از زیرزمین تا طبقه همکف تا طبقه پنجم تخریب شده است.»

مقامات آتش نشانی گفتند که در تلاش برای تعیین علت آتش سوزی هستند که یکشنبه شب از زیرزمین شروع شد. به گفته بازرسان، حداقل یک نفر در این آتش سوزی زخمی شده است.

اداره پست که در امتداد رودخانه پاسیگ در نزدیکی خلیج مانیل قرار دارد، یکی از شناخته شده ترین مکان‌های دیدنی شهر است. این بنا که توسط دو معمار فیلیپینی به نام‌های خوان آرلانو و توماس ماپوآ طراحی شده بود، در طول نبرد مانیل در جنگ جهانی دوم تا حدودی تخریب شد اما در سال ۱۹۴۶ بازسازی شد.

این مرکز مرکز اصلی توزیع پست در پایتخت بود. آقای کارلوس گفت: «مشخص نیست چه تعداد بسته و نامه گم شده است. در میان بسیاری از اقلامی که گمان می‌رود در آتش سوزی از بین رفته اند، آثار هنری ارزشمندی بودند که برای تمبر کپی می‌شدند.»