باشگاه خبرنگاران جوان

هیچ تهدیدی نیروی دریایی ارتش را از انجام مأموریت‌هایش بازنمی‌دارد

هیچ تهدیدی نیروی دریایی ارتش را از انجام مأموریت‌هایش بازنمی‌دارد

دریادار شهرام ایرانی گفت: هیچ تهدیدی ما را از مسیر و مأموریتی که داریم بازنداشته و نه تنها عقب نرفتیم، بلکه جلوتر نیز رفته‌ایم.

امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش در بازدید از جزیره خارگ، اظهار کرد: جزیره خارگ در ۸ سال دفاع مقدس نماد ایستادگی و مقاومت ایران اسلامی بود، خارگ جزیره مذاهب و الگو وحدت اسلامی در کشور به شمار می‌رود.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

امیر ایرانی افزود: مأموریت مهم تأمین امنیت شاهراه اقتصادی جمهوری اسلامی ایران در دورترین نقطه دریا‌ها از زمان دفاع مقدس تا امروز بر عهده نیروی دریایی بوده و در آینده هم ادامه خواهد داشت و هیچ تهدیدی ما را از مسیر و مأموریتی که داریم بازنداشته و نه تنها عقب نرفتیم، بلکه جلوتر نیز رفته‌ایم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: جزیره راهبردی خارگ برای نیروی دریای افتخارات زیادی داشته است و این پایگاه در جنگ با انجام عملیات‌های مختلفی از جمله عملیات مروارید و در هم شکستن نیروی دریایی دشمن در روز‌های نخست آغاز جنگ سرنوشت‌ساز عملکرد و خاطرات و تأثیرگذاری این پایگاه همواره در تاریخ این کشور به یادگار می‌ماند.

امیر دریادار ایرانی با اشاره به اسکورت ۱۰ هزار کشتی نفتکش و تجاری در دوران دفاع مقدس توسط نیروی دریایی، افزود: ۱۵۰ عملیات اسکورت در این دوران انجام شد و ۱۰ هزار کشتی مبادلات نفتی را انجام دادند.