مهر

۶۸ هزار نفر با سامانه ملی سفر تماس گرفتند

۶۸ هزار نفر با سامانه ملی سفر تماس گرفتند

رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور گفت: از ۲۴ اسفند تا پایان دوم فروردین‌، حدود ۶۸ هزار نفر با سامانه ملی سفر تماس گرفتند.

به‌گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور، علی‌اصغر شالبافیان در حاشیه بازدید از سامانه ۰۹۶۲۹ (سامانه ملی سفر) گفت: سامانه ۰۹۶۲۹ از سال گذشته کار خود را آغاز کرده و فعالیتش در طول سال دائمی و به شکل شبانه‌روزی است. این سامانه کمک خوبی به ما در زمینه بررسی نظرات مسافران کرده و برای گردشگران نوروزی که اطلاعات سفر خود را دریافت و به‌روز کنند، مؤثر بوده است.

رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور افزود: از ۲۴ اسفندماه ۱۴۰۱ تا پایان دوم فروردین‌ماه ۱۴۰۲ حدود ۶۸ هزار نفر با این سامانه تماس گرفتند که حدود ۷۰ درصد این تماس‌ها به لحاظ دریافت اطلاعات از وضعیت راه‌ها، آب‌وهوا و پرسش درباره اماکن اقامتی بوده که ۲۱۵ مورد آن مرتبط با شکایات یا تخلفات احتمالی است که مسافران از آن ابراز نگرانی می‌کردند، این موضوع در دست بررسی است و بخش بیش‌تری از آن‌ها پاسخ داده شده است.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

معاون گردشگری کشور تصریح کرد: به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی شده که الزاماً تا پایان تعطیلات نوروز باید به تمامی این شکایات پاسخ داده شود به جز مواردی که نیاز به ورود دستگاه قضائی و حکم دادگاه دارد.

شالبافیان بیان کرد: حجم تماس‌هایی که از ۲۴ اسفندماه ۱۴۰۱ تاکنون داشتیم، نسبت به سال گذشته رشد صددرصدی داشته است که این موضوع نشان‌دهنده استقبال خوب مسافران از این سامانه است.

او ادامه داد: امروز به استان‌هایی که مشکلات مردم را بررسی نکردند، تذکر دادیم تا در اسرع وقت به آن‌ها پاسخ داده شود نباید هیچ شکایتی بدون پاسخ بماند.

رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور ضمن تشکر از زحمات شبانه‌روزی کارکنان کانون اتومبیل‌رانی و جهان‌گردی و سامانه ۰۹۶۲۹ گفت: قطعاً سعه صدر آن‌ها در پاسخگویی درست و کامل، نقش مهمی در رضایت‌مندی مسافران دارد و استقبال مسافران از تماس با این سامانه و تبدیل به مرجع شدن آن مستلزم این سعه صدر و اطلاعات جامع و کاملی است که ارائه شده است.

شالبافیان تصریح کرد: یکی از بخش‌هایی که به این سامانه اضافه شده، اطلاع‌رسانی درباره اطلاعیه‌های ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور بوده که به مسافران نوروزی، شهرهای مکمل و جایگزین و مقصدهایی که آن‌ها می‌توانند بین راه اسکان اضطراری پیدا کنند، معرفی شدند.