دیجیاتو

نگاهی به انواع پوشش بیمه مسافرتی سامان؛ از فوریت‌های دندان‌پزشکی تا هزینه بستری شدن در سفر

نگاهی به انواع پوشش بیمه مسافرتی سامان؛ از فوریت‌های دندان‌پزشکی تا هزینه بستری شدن در سفر

بیمه مسافرتی «سامان» اعلام کرده است که با آگاهی از تمامی نیازها و مشکلات احتمالی مسافران، کامل‌ترین بیمه‌نامه مسافرتی را با هزینه مناسب‌تری ارائه می‌دهد.

سلب مسئولیت: دیجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

پرداخت هزینه‌های ناشی از خسارت‌های وارد شده در سفر دغدغه بسیاری از مسافرانی است که از مزایای بیمه مسافرتی خبر ندارند، بدون بیمه سفر می‌کنند و جبران هزینه‌های سفر را به بیمه محول نمی‌کنند. این در حالی است که «بیمه مسافرتی»، انواع خدماتی را که جبران‌کننده هزینه‌های غیرمنتظره در سفر است پرداخت می‌کند.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

مطابق نیاز این روزها که تغییر اقلیم، دست دخالت خود را در کنسلی و توقف ناگهانی سفر دراز کرده است، خرید بیمه از شرکت بیمه‌گری که مطابق شرایط روز، میزان و نوع پشتیبانی خود از مسافر را ارتقا می‌دهد، اهمیت بسیاری دارد. به همین خاطر بهتر است پوشش‌های بیمه مسافرتی، گزینه‌های زیادی را پیش پای مسافران قرار دهند تا آن‌ها از مزایای یک سفر مطمئن بهره‌مند کنند.

گزینه بازگشت هزینه کنسلی غیرمنتظره به مسافر که البته شرایط تعریف‌شده‌ای دارد، شاید به‌صرفه‌ترین خدمت این بیمه باشد؛ اما بیمه مسافرتی قرار است خسارت‌های احتمالی دیگری از جمله ۱- مفقود شدن مدارک و چمدان ۲- فوریت دندان‌پزشکی و ۳- هزینه‌های مفقودی یا تأخیر بار را در کنار مواردی چون ۴- نقص عضو، ۵- انتقال به مرکز درمانی و ۶- هزینه‌های پزشکی را پوشش دهد. به این موارد باید هزینه‌های بروز مشکلات حقوقی را نیز اضافه کرد. همچنین موارد حمایتی دیگری در برخی شرکت‌ها برای حوادث جدی‌تری مثل ۸- آتش‌سوزی، ۹- فوت شخص بیمه‌شده یا اعضای درجه یک خانواده و ۱۰- بلایای طبیعی مثل سیل و زلزله پیش‌بینی شده که طبق آمار، مورد توجه بسیاری از متقاضیان این نوع بیمه بوده است.

به این دلایل، مهم است که شرکت بیمه‌گر تا چه اندازه در زمینه سفر تخصص دارد و مسافر را تا کجای خسارت‌های مالی و جانی پشتیبانی می‌کند؟ در همین راستا دسترسی به بیمه‌ای که بتواند از پس غیرمنتظره‌ها برآید و به‌روزرسانی شده باشد، سؤال مسافرانی است که حداقل یک‌بار درگیر حوادث غیرمترقبه سفر شده اند.

در این بین، بیمه مسافرتی «سامان» اعلام کرده است که با آگاهی از تمامی نیازها و مشکلات احتمالی مسافران، کامل‌ترین بیمه‌نامه مسافرتی را با هزینه مناسب‌تری ارائه می‌دهد. بنیان‌گذاران این شرکت که از اهالی باتجربه صنعت بیمه کشور هستند، اعتقاد دارند که هم‌زمان با تغییر در سبک سفرها و مطابق شرایط روز، می‌توانند میزان و نوع پشتیبانی خود از مسافر را ارتقا دهند.

البته نوع خدمات بیمه برای سفر داخلی و خارجی تفاوت دارد که خوب است مسافر متوجه این تفاوت‌های جزئی باشد. برای مثال اگر مسافر در سفر داخلی بیش از ۳ روز بستری شده یا بیماری وی منجر به فوت شود، شرکت بیمه‌گر هزینه رفت‌وآمد یکی از بستگان به محل اقامت تا ۱۵ روز تا سقف تعهد پرداخت می‌کند. در بیمه مسافرتی خارجی اما، پوشش کلی‌تری در نظر گرفته شده، به نوعی که هزینه بازگشت غیرمنتظره مسافر بیمه‌شده به دلیل فوت بستگان درجه یک از سوی شرکت بیمه‌گر پرداخت خواهد شد. از این رو، به نظر می‌رسد انجام یک سفر باکیفیت که دغدغه خسارت‌های احتمالی را از دل و ذهن مسافر کم کند، با یکی از اهداف بیمه سامان که ایجاد تحول کیفی در صنعت بیمه را هدف نهایی خود اعلام می‌کند، بسیار نزدیک است.

نگاهی به انواع پوشش بیمه مسافرتی سامان؛ از فوریت‌های دندان‌پزشکی تا هزینه بستری شدن در سفر

مسئولان حوزه گردشگری همواره به مسافران توصیه کرده‌اند، اگر بیمه مسافرتی نداشته باشید در صورت بیماری، موارد پزشکی در کشور مقصد، مخارج قابل‌توجهی به خرج سفر اضافه می‌کند. به همین خاطر این روزها بیمه مسافرتی برای سفرهای خارجی رایج‌تر است. این در حالی است که پیگیری‌های خبرنگار ما نشان داد، درصد زیادی از افراد، دلیل عدم تمایلشان به خرید بیمه در سفرهای داخلی را بی‌اطلاعی از شرایط بیمه‌نامه اعلام می‌کنند.

در دنیا بیمه مسافرتی با پیش‌بینی برخی از مخارج غیرمترقبه و پوشش آن‌ها، بیمه‌ای ارزشمند شناخته می‌شود. گاهی نیز مردم به دلیل بی‌خبری از افزایش مخاطرات سفر، خرید بیمه را غیرضروری می‌دانند. بخشی از مسافران نیز برای خرید بیمه از یک شرکت بیمه‌گر معتبر یا شرکت‌های خدمات‌دهنده سفر دچار بی‌اعتمادی هستند و به دنبال جای مطمئنی برای خرید هستند. موضوع سرگردانی در خرید نیز مطرح است. گاهی مردم چگونگی خرید بیمه و شرکت‌های خدمات دهنده فروش را نمی‌شناسند.

نگاهی به انواع پوشش بیمه مسافرتی سامان؛ از فوریت‌های دندان‌پزشکی تا هزینه بستری شدن در سفر

در همین راستا پوشش‌های ویژه‌ای از سوی بیمه مسافرتی سامان در حال ارائه است که با توصیه سیاست‌گذاران بخش سفر به مسافران هماهنگی بسیاری دارد. اخیرا خرید بیمه مسافرتی سامان از طریق شرکت «سفرهای علی‌بابا» نیز انجام می‌شود که در تماس با پشتیبانی ۲۴ ساعته علی‌بابا، می‌توان به‌سرعت بیمه متناسب با شرایط خود را پیدا و خریداری کرد.